Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” w Rzeszowie!

Dodano: 06.02.16 10:12


zdr36479134

Nowa placówka kompetencyjna dla aktywnych już otwarta.

Jak wynika z badań opinii „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, aż 40% Polaków uprawia sport co najmniej raz w tygodniu, a ok. 8% ankietowanych co najmniej raz w miesiącu . Niestety nadal nie wiemy czym jest bezpieczny sport i jak się do niego właściwie przygotować. Dlatego Grupa LUX MED wspiera Polaków w aktywnym trybie życia i dba o ich kompleksową opiekę w ramach programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”, nad którym czuwa Robert Korzeniowski.


W rzeszowskiej placówce Grupy LUX MED Medicor została otwarta pierwsza regionalna placówka o wysokich kompetencjach w zakresie medycyny sportowej. Opieką lekarską i fizjoterapeutyczną obejmie wyczynowych sportowców oraz szeroką rzeszę aktywnych amatorów. Zespół ekspertów tworzą m.in.: uznani w świecie sportu lekarze sportowi: Dariusz Draguła i Tomasz Sikora oraz fizjoterapeuci Krzysztof Wróbel i Łukasz Żachowicz.


„Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jaki osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. W tym celu wyselekcjonowaliśmy odpowiedni zespół m.in. ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wspólnie będziemy czuwać nad bezpiecznym i odpowiedzialnym sportem, aby pomóc naszym pacjentom zachować pełną motywację, pasję, ale przede wszystkim zdrowie w sporcie” – zaznacza Robert Korzeniowski, Menadżer Programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych Grupy LUX MED.


Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia wielu z nas. Czasem zupełnie amatorska i okazjonalna, a czasem wyczynowa i nastawiona na osiąganie coraz lepszych wyników. Niezależnie od tego, decydując się na uprawianie różnych dyscyplin, warto kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, by nie doprowadzić do kontuzji, stanu przemęczenia czy spadku motywacji spowodowanego brakiem osiągnięć, czy po prostu lepszych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, crossfit, triathlon to coraz bardziej popularne, ale wymagające dyscypliny, często skłaniające nas do wytężonego wysiłku i przekraczania swoich granic.


„Zależy nam na tym, by rodzice młodych sportowców biorących udział w treningach i zawodach mieli pewność, że ich pociechy są bezpieczne dzięki stałemu - zgodnemu z najwyższymi standardami i dobrą praktyką medyczną - monitoringowi zdrowia. Niezależnie od wieku sportowca i stopnia jego zaawansowania, chcemy także pomagać w powrocie do sprawności, gdy przydarzy im się mniej lub bardziej groźny, ale zawsze przykry uraz. Cieszy nas bardzo, że kolejna placówka uruchomiona w ramach programu «Medycyna dla Sportu i Aktywnych» jest właśnie w Rzeszowie.” – mówi dr Dariusz Draguła z placówki Medicor.


Badania dla aktywnych – o czym powinniśmy pamiętać?


Jeśli zaczynamy przygodę ze sportem lub jesteśmy już zaprawieni w regularnych treningach zdecydowaliśmy albo nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na:


• orzecznictwo sportowe


• podstawowe badania laboratoryjne


• EKG – próbę wysiłkową


• test funkcjonalny FMS


• trening funkcjonalny


• trening motoryczny


• konsultacje specjalistyczne: kardiologia, interna, ortopedia


Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą.

nazwa2
„Kiedy decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną należy pamiętać, aby dobrze się do niej przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Efektywne treningi to nie tylko korzystanie z dobrego sprzętu czy obuwia, ale przede wszystkim zdrowie ciała. Niestety, wg. raportu „Jak Polacy uprawiają sport” przeprowadzonego przez IQS na zlecenie LUX MED, brak przygotowania do uprawiania sportu deklarują częściej mężczyźni niż kobiety: 46% w porównaniu do 37%. Co więcej zaledwie 3% osób uprawiających sport wykonało jakiekolwiek badania lekarskie pod kątem planowanej aktywności fizycznej. Będziemy chcieli to zmienić i zaczynamy od Rzeszowa” – podkreśla Robert Korzeniowski z LUX MED.


Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, może szukać fachowej porady w placówkach Grupy LUX MED w których realizowany jest program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych”. Dzieci i młodzież trenujący w klubach zyskają ułatwiony dostęp do wymaganego przepisami ustawowymi orzecznictwa sportowego. To nowe otwarcie w polskiej medycynie sportowej. Ponadto do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji: ortopedzi, kardiolodzy, interniści, dietetycy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie. Specjaliści LUX MED od lat troszczą się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce. W 2014 roku Grupa została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego – dba o zdrowie najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków.


Informacje o Grupie LUX MED:

nazwa2
Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.


Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 187 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach LUX MED i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy LUX MED znajduje się ponad 1 700 000 pacjentów.


Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (LUX MED), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).


Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową - LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.


W ramach Grupy LUX MED działają także: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.


Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.


Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl

nazwa2

Zobacz również: