Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Podkarpacka eko-żywność wkrótce na japońskich stołach?

Dodano: 22.05.15 11:21


zdr42491683

Uczestnicy misji gospodarczej z Podkarpacia przed ambasadą RP w Tokio

Producenci ekologicznych miodów, owoców, mięsa i wyrobów garmażeryjnych z Podkarpacia po raz pierwszy mają okazję promować swoją ofertę na targach Health Food Exposition, które w dniach 20-22 maja br. odbywają się w Tokio. Udział w imprezie to część programu misji gospodarczej do Japonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ekologia Polska we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą w ramach projektu EcoEuropa.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Tokio prezentuje się m.in. Pasieka Ekologiczna z Korzenicy. To jedna z największych eko-pasiek w Polsce pozyskujących miody spełniające wszystkie wymogi certyfikowanych produktów ekologicznych. W Japonii promuje m.in. podkarpacki miód ze spadzi iglastej. Najwyższe standardy jakości i ekologii charakteryzują także wyroby garmażeryjne firmy "Ekopierożek" z Krosna. Produkowane przez nią pierogi z mięsem i z kapustą były jednym hitów degustacji polskiej kuchni, jaka odbyła się podczas lunchu biznesowego, zorganizowanego dziś w Ambasadzie RP w Tokio.


Obecny w Tokio dyrektor departamentu promocji i współpracy gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Michał Tabisz podkreśla, że wejście z podkarpacką eko-żywnością na rynek japoński to duże wyzwanie, ale warto je podjąć.


- "Japończycy są bardzo wymagającymi klientami, a ich procedury w zakresie jakości są niezwykle restrykcyjne. Mają też specyficzne oczekiwania jeśli chodzi o sposób pakowania produktów czy ich transport. Dlatego tak ważne jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów nie tylko z potencjalnymi importerami, ale także z polskimi placówkami dyplomatycznymi i handlowymi w Japonii, które wiedzą jak poruszać się na tym rynku. Te relacje będą niezwykle pomocne w dalszych etapach rozmów biznesowych" - podkreśla Michał Tabisz.


pezw2W trakcie pobytu w Tokio spotkał się m. in. z Ambasadorem RP w Japonii Cyrylem Kozaczewskim, z którym rozmawiał nie tylko o eksporcie żywności, ale również o atutach gospodarczych regionu i możliwościach przyciągnięcia na Podkarpacie japońskich inwestorów. Jeszcze w tym roku województwo mają odwiedzić dziennikarze z Japonii w ramach wizyty studyjnej.


( Link do strony targów:http://www.ifiajapan.com/2015/en/outline/index.html )Biuro prasowe UMWP


Fot. Michał Tabisz


Zobacz również: