Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Konkurs ZOZ Uśmiechnięty Pacjent

Dodano: 27.05.19 14:51


zdr56331845

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie wśród laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu ZOZ Uśmiechniętego Pacjenta 2018/2019 pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W dniu 20 maja 2019 r. w Barlinku odbył się już III Finał Konkursu ZOZ UP, którego organizatorem jest Fundacja Joy Aim. Wśród finalistów oraz odznaczonych przez Radę Nagrody znalazły się aż dwie placówki medyczne z województwa podkarpackiego. To zdobywca 3 miejsca – Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie z projektem „Nowoczesne leczenie ran przewlekłych” oraz zdobywca wyróżnienia - Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu z projektem „Zobacz mój uśmiech w tym co robię”.


Celem Konkursu jest znajdywanie i rozpowszechnianie innowacyjnych i oryginalnych działań na rzecz poprawy standardów leczenia i pobytu pacjentów w podmiotach leczniczych. Wśród laureatów znalazły się takie projekty jak: pokój wsparcia (Katowice), koordynator pacjenta (Kluczbork), pikniki, festyny i dni otwarte szpitali specjalistycznych (Poznań i Łódź), oswajanie lęku małych pacjentów w laboratorium analitycznym (Świnoujście), Park Aktywnego Seniora (Bytów), filmoterapia i desery lodowe (Warszawa), onkosalon (Szczecin), muzykoterapia dla pacjentów intensywnej terapii (Szczecin). Projekty podkarpackich placówek łączyły w sobie nowoczesne leczenie połączone z indywidualną edukacją oraz cechowały się różnorodnością i wielością podejmowanych działań na rzecz pacjentów starszych. Oba projekty wpisywały się również w rehabilitacje społeczną pacjentów oraz w innowacyjność i oryginalność na skalę krajową. Organizatorzy podkreślają wysoki poziom tegorocznej edycji oraz zachęcają pacjentów do korzystania z prawa do leczenia w godnych warunkach, zaś placówki medyczne do naśladowania sprawdzonych praktyk. Udane inicjatywy na rzecz pacjentów jak co rok trafią do „Katalogu najlepszych praktyk ZOZ UP”.


Patronat medialny nad wydarzeniem pełnią: Ogólnopolski Przegląd Medyczny oraz Info Szczecin.


Wyróżnienie dla Centrum Medycznego w Rzeszowie w II Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017 pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.


W dniu 15 czerwca 2018 r. w Barlinku odbył się już II Finał Konkursu ZOZ UP, którego organizatorem jest Fundacja Joy Aim. Wśród finalistów oraz odznaczonych przez Radę Nagrody Wyróżnieniem znalazła się jedna placówka medyczna z województwa podkarpackiego – Centrum Medyczne Medyk z projektem pt. „Nowoczesne rozwiązania w medycynie pracy oraz akcje profilaktyczne”. Jury doceniło placówkę w Rzeszowie za innowacyjne wykorzystanie tabletów i telewizji do profilaktyki zdrowotnej oraz za imponującą działalność edukacyjną pacjentów.zdr_zdr563318455Celem Konkursu ZOz UP jest rozpowszechnianie i promocja najlepszych i innowacyjnych działań stosowanych przez szpitale i inne podmioty lecznicze na rzecz zwiększenia zadowolenia i uśmiechu pacjenta. Organizatorzy podkreślają wysoki poziom tegorocznej edycji oraz zachęcają pacjentów do korzystania z prawa do leczenia w godnych warunkach, zaś placówki medyczne do naśladowania sprawdzonych praktyk.


Finał był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Podczas wieczoru zaprezentowano najlepsze praktyki za 2017 rok. Uroczystość uświetnili m.in. artyści: Ton z Żywca, Oliwia Lori Lachnik, prelegentka Agnieszka Sopel z Instytutu Inżynierii Klinicznej w Warszawie, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Pacjenta, dyrektorzy podmiotów leczniczych, koordynatorzy projektu oraz przedstawiciele władz i przyjaciele Fundacji Joy Aim.


Patronat medialny nad wydarzeniem pełnią: Dziennik Bałtycki oraz Info Szczecin.zdr_zdr563318456

Zobacz również: