Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

„Czas wakacji – czasem dla zdrowia”

Dodano: 18.06.18 13:31


zdr58756315

Akcji profilaktyczna „Czas wakacji – czasem dla zdrowia”

ZOZ NR 2 w Rzeszowie zaprasza mieszkańców Zaczernia i okolic na bezpłatne badania w ramach akcji profilaktycznej „Czas wakacji – czasem dla zdrowia”. Podczas imprezy będzie można uzyskać między innymi poradę lekarza dermatolog, wykonać cytologie, sprawdzić poziom cukru we krwi , a także otrzymać zaproszenia na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku boreliozy.


Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Zaczerniu, w godz. 10.00 – 14.00. Na uczestników czekają m.in.: konsultacje z lekarzem dermatologiem, który szczególną uwagę poświęci chorobom odkleszczowym oraz zmianom barwnikowym.


Na miejscu będzie można również wykonać pomiar poziomu cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie EKG. Zostaną rozdane zaproszenia na bezpłatne badania krwi :


-borelioza


-witamina D3


-morfologia + żelazo + OB. + glukoza + cholesterol


Dla Pań przygotowano warsztaty prawidłowego samobadania piersi na fantomach oraz zaproszenia na bezpłatną mammografię. Dodatkowo będzie możliwość wykonania badania cytologicznego przez położną.


Celem akcji „Czas wakacji – czasem dla zdrowia” jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z ukąszeniami przez kleszcze i nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Dodatkowo podniesienie świadomości w zakresie raka piersi i raka szyjki macicy.


Szczegółowy program:


•konsultacje z lekarzem dermatologiem, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych oraz kontrola zmian barwnikowychzdr_zdr587563153•zaproszenia na badanie laboratoryjne – borelioza, Wit. D3, morfologia+żelazo+OB.+glukoza+cholesterol


•pomiar poziomu cukru


•badanie EKG


•pomiar ciśnienia tętniczego


•cytologia


•nauka samobadania piersi na fantomach


•zaproszenia na bezpłatną mammografię


Organizatorem przedsięwzięcia jest ZOZ nr 2 w Rzeszowie


Zobacz również: