Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

Światowy Dzień Serca na Rynku w Rzeszowie

Dodano: 22.09.16 14:36


zdr61503798W niedzielę, 25 września, na rzeszowskim Rynku odbędą się obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem „Power your life”. Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenie będzie miało charakter rodzinnego pikniku o charakterze edukacyjnym. Celem akcji jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia.


Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Część artystyczną uświetnią występy zespołów tanecznych, muzycznych, a także pokazy sportowe i konkursy, gry i zabawy dla dzieci.


Firma Sanofi, która kolejny raz angażuje się w wydarzenie, zaprasza do punktów konsultacyjnych, gdzie będzie można wykonać różnego rodzaju badania – pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu cukru we krwi, EKG czy obliczenie wskaźnika ryzyka chorób układu krążenia. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, dietetyków i fizjoterapeutów. W czasie tegorocznego Dnia Serca zaplanowano również pokaz ratownictwa medycznego w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.


Cieszymy się, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Serca. Dzięki badaniom i konsultacjom lekarskim uczestnicy wydarzenia będą mogli skontrolować stan swojego zdrowia. Jako jeden z największych i kluczowych pracodawców w regionie chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy mające na celu edukację, profilaktykę i promocję zdrowego trybu życia – mówi Marek Ruchała – Dyrektor Przemysłowy Sanofi w Polsce.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.


Organizatorami Światowego Dnia Serca w Rzeszowie są: Centrum Medyczne MEDYK, Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.’


Szczegółowy program i dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.medyk.rzeszow.pl


Zobacz również: