Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

WODA „BETANIA”

Dodano: 31.07.19 13:12


zdr6515701

Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze BETANIA im. św. Łazarza w Przemyślu to obecnie największa realizacja Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce.

Na rzecz powstania Centrum lazaryci przejęli jeden z pustych budynków po szpitalu przy ul. Słowackiego w Przemyślu, gdzie jeszcze wcześniej był to budynek Sztabu Jednostki wojskowej. Jest on obecnie remontowany ze środków unijnych i efekty prac przywracające piękno budynku można już oglądać.


Lazaryci podejmują liczne inicjatywy związane z Centrum i jego promocją. Obecnie dzięki współpracy z uzdrowiskiem Rymanów Zdrój lazaryci wprowadzają wodę źródlaną „Betania”, z której cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest właśnie na Centrum. Gazowana i niegazowana woda w butelkach z charakterystyczną naklejką czekają na wszystkich, którzy chcą wesprzeć powstanie Centrum. Liczy się zakup każdej butelki wody gazowanej i niegazowanej, bo pozwala na szybsze uruchomienie BETANII.


W BETANII będzie funkcjonowało hospicjum perinatalne, hospicjum dla dorosłych z opieką długoterminową i opieką dzienną. W planie jest również stworzenie oddziału rehabilitacji, która będzie świadczyć pomoc podopiecznym ośrodka, ale również pacjentom z zewnątrz. Ma to być ośrodek dla przewlekle i terminalnie chorych oraz stwarzać możliwości poprawy stanu zdrowia poprzez rehabilitację. Ale przede wszystkim ma to być miejsce, gdzie nie tylko chory otrzyma opiekę i pomoc, ale także i jego rodzina zostanie otoczoną troską i wsparciem. Natomiast dawna sala gimnastyczna zostanie zagospodarowana na ośrodek tradycji Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy oraz historii jednostek wojskowych, które tu stacjonowały w szczególności z okresu międzywojennego. Otwarcie sali planowane jest na październik 2019 r.


Kontakt w sprawie wody: Wiesław Morawski 601 866 899, poprzez facebook: https://www.facebook.com/lazarusprzemysl/ lub stronę www.lazarus.pl .zdr_zdr65157012

Izabela Fac


fot. Piotr Michalskizdr_zdr65157013

Zobacz również: