Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

ZDROWIE

„Akcja Pediatria”

Dodano: 18.01.17 11:37


zdr75313784

Wolontariusze rzeszowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez ratowników medycznych z firmy Passio na rzecz najmłodszych pacjentów rzeszowskich szpitali. Dzięki ich zaangażowaniu już wkrótce chore dzieci zostaną obdarowane kolorowymi maskotkami.

„Akcja Pediatria” mająca na celu zebranie pluszaków i maskotek dla małych pacjentów Klinicznych Oddziałów Pediatrycznych z terenów Rzeszowa to pierwsza tego typu inicjatywa ratowników medycznych z firmy Passio. W tej wyjątkowej akcji ratownikom pomagają wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, którzy na co dzień dostarczają chorym dzieciom wiele nadziei i sił do walki z chorobą spełniając ich największe marzenia.


– Wierzymy, że małe gesty niosą ze sobą wielkie efekty. Jesteśmy przekonani, że nawet drobny gest przyczynia się do powstania wielu uśmiechów na twarzach dzielnych pacjentów oddziałów pediatrycznych – zapewniają ratownicy medyczni z firmy Passio.


Finał „Akcji Pediatria” odbędzie się 21 stycznia br. w Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie każdy będzie mógł przekazać maskotkę w wyznaczonym do tego specjalnym miejscu. Na wszystkich darczyńców tego dnia w rzeszowskim centrum handlowym czekać będą ratownicy medyczni z firmy Passio, którzy w ramach podziękowania przeprowadzą serię szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz reagowania w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Dodatkowo uczestnicy akcji będą mogli skonsultować się ze specjalistami do spraw zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej, a także zbadać poziom glikemii oraz ciśnienie tętnicze krwi. Dla najmłodszych również przygotowano wiele atrakcji, w tym Klinikę Doktora Misia, czyli naukę pierwszej pomocy poprzez zabawę.


– „Akcja Pediatria” to nie tylko zbiórka maskotek, ale również propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej. Cieszymy się, że dzięki naszemu przedsięwzięciu możemy wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów, a także dotrzeć do wielu osób, którym przekażemy bezcenną wiedzę, która ratuje nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim życie – mówi Karol Zdybek, ratownik z firmy Passio.


Niedawno firma Passio pomogła spełnić największe pragnienie Małgosi, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie. Dziewczynka interesowała się ratownictwem medycznym, a jej największym marzeniem był iPad. W dniu spełnienia marzenia, na Małgosię, oprócz wymarzonego tabletu, czekali również ratownicy z firmy Passio, którzy przekazali jej tajniki swojej pracy i sprawili, że dziewczynka poczuła się jedną z nich.


Zobacz również: