Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

Normobaria a leczenie autyzm

Dodano: 15.02.21 19:03


zdr80196493

Autyzm to przypadłość zaliczana do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym. Kwalifikowany jest jako zaburzenie neurologiczne, ściśle związane z nieprawidłową pracą mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego dokładne przyczyny nie zostały do końca poznane.

Normobaria a leczenie autyzmu


Specjalne warunki panujące w komorze normobarycznej pozwalają znacząco dotlenić komórki mózgowe. Zwiększona ilość tlenu wpływa na pozytywną stymulację mózgu dziecka, odżywienie komórek nerwowych oraz pobudzenie określonych części mózgu do pracy. Dodatkowo terapia normobaryczna pobudza produkcję komórek macierzystych, wpływa na redukcję stresu oksydacyjnego oraz stymuluje układ nerwowy – element organizmu odpowiedzialny za zaburzenia autystyczne.


Należy przy tym zaznaczyć, że wybierając terapię normobaryczną autyzm nie ustępuje całkowicie, lecz widoczna jest znaczna poprawa funkcjonowania dziecka.


Wyniki przeprowadzanych badań pokazują, że już po 40 godzinach terapii tlenowej można zauważyć pozytywne efekty dotlenienia mózgu u dzieci z autyzmem w postaci:


• poprawy umiejętności komunikowania się z otoczeniem,


• zwiększonej aktywności oraz koncentracji,


• zwiększonego zaangażowania,


• zmniejszenia się frustracji i lękliwości,


• polepszenia kontaktu wzrokowego,


• poprawy rozumienia języka i przyswajania nowych pojęć i słów,


• wzrostu apetytu,


• lepszego funkcjonowania jelit.


Normobaria pomaga nie tylko w leczeniu autyzmu


Normobaria jest stosowana nie tylko w leczeniu autyzmu, ale również wspomaga leczenie osób z zespołem Aspergera czy ADHD, leczenie depresji oraz migreny.


Dodatkowo terapia normobaryczna spowalnia proces starzenia się, przyspiesza rozwój naczyń krwionośnych, wspomaga szybszy powrót do zdrowia po przebytych urazach oraz zabiegach, stymuluje układ odpornościowy, wpiera organizm w walce z zakażeniami, zwiększa wydolność fizyczną, psychiczną oraz zdolność do zapamiętywania, wspomaga walkę z cellulitem oraz odchudzanie.


Gdzie znajdę profesjonalną komorę normobaryczną w Rzeszowie?


Pamiętajmy, że w terapii normobarycznej kluczowe znaczenie ma korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Aby normobarią zadziałała, a przede wszystkim nie zaszkodziła zdrowiu osoby z niej korzystającej, cały proces musi odbywać się w odpowiednich do tego celu warunkach, w komorach sprawdzonych oraz bezpiecznych.


N-Baria jest pierwszą i jedyną certyfikowaną komorą normobaryczną w Rzeszowie, spełniającą wszystkie badania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Producentem komory jest firma Ekonstal, której to komory normobaryczne jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadają znak CE.


N-Baria działa pod patronatem dr. Jana Pokrywki.


Zarezerwuj sesję tlenoterapii normobarycznej:


tel. 608 127 361


email: kontakt@n-baria.pl


https://www.n-baria.pl/


www.facebook.com/nbariarzeszow


www.instagram.com/nbariarzeszow/


Linki:


https://bmcpediatr.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2431-9-21


Zobacz również: