Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

ZDROWIE

ZUS wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych

Dodano: 01.03.21 11:51


zdr92687919

Wznawiamy wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS

Od 15 marca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.


Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację


Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie Zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać. Po otrzymaniu Zawiadomienia należy przekazać swój aktualny numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.


Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 w związku z wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego


Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Taki test jest bezpłatny. Aby go wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.


Bardzo ważne!


Nie należy planować wyjazdu zanim ośrodek nie poinformuje o negatywnym wyniku testu.zdr_zdr926879192Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu.


Osoby, które nie mogą jechać na rehabilitację powinny poinformować o tym ZUS.


Należy poinformować ośrodek rehabilitacyjny o zmianie numeru telefonu.


Wojciech Dyląg


regionalny rzecznik prasowy


w województwie podkarpackim


Zobacz również: