Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Nowe autobusy MKS Rzeszów

Dodano: 25.05.22 20:38


akt3155853

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport

W środę 25 maja 2022 roku, w siedzibie Związku Gmin „PKS” została podpisana umowa na dostarczenie przez firmę Busimport Pl Sp. z o.o. trzech nowoczesnych autobusów marki Isuzu. Nowoczesne autobusy wyjadą na trasy już w ciągu kilku miesięcy.


Jak podkreślał Remigiusz Wzorek, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin „PKS”, nowy zakup wzbogaci dotychczasową flotę i poprawi komfort podróżnych.


– Autobusy Międzygminnej Komunikacji Samochodowej dowożą tysiące podróżnych do zakładów pracy , szkół, przychodni, szpitali, urzędów oraz obiektów kulturalnych. Chcemy, aby nasi Pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria – zauważa Przewodniczący.


Oprócz komfortu podróżnych, Zarząd Związku Gmin stawia także na rozwiązania ekologiczne.


– Jako Zarząd Związku Gmin zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o nasze środowisko. Dlatego kupione autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – podkreśla Sławomir Porada, Zastępca Przewodniczącego ZG „PKS”.


Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus z 21 stałymi i 4 rozkładanymi miejscami siedzącymi. 34 podróżnych może zająć miejsca stojące. Jedno miejsce jest przeznaczone dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Wejścia do autobusów znajdują się w strefie niskiej podłogi. Oprócz tego pojazdy są klimatyzowane. Niewielkie rozmiary pozwalają na efektywne wykorzystanie taboru na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.


Autobusy będą dostarczone w barwach charakterystycznych dla pojazdów obsługujących połączenia pod szyldem MKS.Firma Busimport Pl Sp.z o.o. została wyłoniona w ogłoszonym przez Zarząd Związku Gmin przetargu. Do przetargu stanął także AUTOSAN Sp. z o.o, jednak to oferta Busimport Pl Sp.z o.o. uzyskała najwięcej punktów. Wartość inwestycji to 2 807 352 zł. Zostanie ona sfinansowana ze środków własnych Związku.
akt_akt31558533akt_akt31558532– Cieszymy się, że możemy dostarczyć nowoczesne autobusy dla Związku Gmin. Isuzu Novociti Life ze względu na niewielki rozmiar, znakomicie sprawdzają się na liniach miejskich oraz podmiejskich – informuje Iwona Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży Busimport PL.


Oprócz podpisania umowy, Zarząd Związku Gmin poinformował również, że nie zamierza poprzestawać na dotychczasowych inwestycjach i nadal chciałby poprawiać standard autobusów oraz wdrażać nowoczesne rozwiązania informatyczne i biletowe. Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. W planach jest także pozyskanie dofinansowania przy okazji kolejnych naborów w ramach Funduszy Europejskich.


***


Informacje uzupełniające:


Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” jest organizatorem transportu na sieci komunikacyjnej pod nazwą MKS czyli Międzygminna Komunikacja Samochodowa. Usługi realizowane są na terenie gmin zrzeszonych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które zawarły porozumienia ze Związkiem. PKS w Rzeszowie S.A. jest operatorem wspomnianej wyżej sieci komunikacyjnej i realizuje na niej usługi przewozowe, Spółka jest zarazem podmiotem zależnym Związku, w której ten posiada 100 proc. udziałów.


Agata Motyka-Mamczura


kom. 785 012 240


e-mail: a.mamczura@zgpks.rzeszow.pl


Zobacz również: