Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Firmy z inicjatywy Sii Polska remontują rzeszowskie Domy dla Dzieckaakt_akt348769442

Dodano: 10.06.21 11:41


akt34876944

Wiosną tego roku, dzięki wsparciu Sii Polska i zaangażowaniu wolontariuszy z rzeszowskiego oddziału firmy przeprowadzono remonty pomieszczeń w Domach dla Dziecka „Dobrawa”, „Mieszko” oraz „Bolesław”. Odmalowano korytarze oraz przeprowadzono kompleksowy remont 2 łazienek.

W nadzorowanych przez Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Rzeszowie domach przebywa obecnie 42 wychowanków w wieku od 5 miesięcy do 23 lat, uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i specjalnych.


Domy dla dzieci „Dobrawa”, „Mieszko” oraz „Bolesław” mieszczą się w 2 budynkach połączonych przewiązką z lat siedemdziesiątych. Całość wymaga wielu remontów i wprowadzenia nowych rozwiązań – mówi Małgorzata Bąk, Dyrektorka Centrum Administracyjnego do obsługi Palcówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Rzeszowie. – Najpilniejsze były odmalowanie korytarzy oraz remont


2 łazienek: wymiana instalacji kanalizacyjnej, elektrycznej, wentylacyjnej, zakup i położenie nowych płytek, wymiana ceramiki i pryszniców. Udało się przeprowadzić wszystkie prace, a efektami cieszą się już nasi wychowankowie.


O projekcie mówi Anna Kolasa, Specjalistka ds. Administracji w rzeszowskim oddziale Sii Polska, liderka projektu. – W naszej firmie od lat istnieje program dla pracowników Sii Power Volunteers, w którym można ubiegać się o dofinansowanie projektu społecznego. Po rozmowie z przedstawicielami Domów złożyłam wniosek na sfinansowanie najpotrzebniejszego remontu, a w całą akcję zaangażowaliśmy wolontariuszy z naszego oddziału.


Sii Polska przekazała na remont 26 000 zł. Odpowiadała także za dużą część organizacyjną przedsięwzięcia, a także zaangażowała inne firmy i osoby prywatne.


Dziękuję wszystkim, który postanowili wesprzeć nasz projekt! – mówi Anna Kolasa z Sii Polska.


– Z pomocą Pani Jadwigi Jagiełło z Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci, przy wsparciu Pani Ilony Mazurek, która bezpłatnie wykonała projekt nowej łazienki i nadzorowała prace remontowe, oraz Pana Bogdana Serwińskiego z KARO Bernadeta Bogdan Serwińscy, który od wielu lat wspiera domy dla dzieci, sprawnie przeprowadziliśmy cały remont. Do udziału w akcji udało mi się też namówić właściciela budynku Karowa Office, w którym mieści się rzeszowski oddział Sii, Pana Wiesława Myszkę, który przekazał placówkom rolety do okien – podsumowuje liderka projektu.


Po przeprowadzonym remoncie w ramach wolontariatu pracownicy z Sii posprzątali odnowioną część budynku. Ale to nie koniec: Sii Power Volunteers planują dalsze działania!


Naszym celem było zaangażowanie się w projekt na wielu płaszczyznach. Nie chodzi tylko o przekazanie darowizny. Pieniądze są niezwykle ważne, ale najważniejsi są ludzie: ich pomoc, chęć do działania i pomysły na wsparcie – opowiada Anna Kolasa. – Oprócz prac remontowych i porządkowych nasi pracownicy zorganizowali zbiórkę, dzięki której zakupimy meble dla dzieciaków do pokoju zabaw.


W okresie letnim planujemy zorganizowanie zajęć z programowania Lego® Mindstorms®akt_akt348769442dla podopiecznych placówek. Połączymy te warsztaty z dniem otwartym w Sii, w czasie którego chcemy opowiedzieć, na czym polega praca w firmie IT, bo to nie tylko programiści i testerzy, ale również analitycy, sprzedawcy, rekruterzy, księgowość, HR i wiele innych działów. W ten sposób chcemy pokazać dzieciom wachlarz możliwości i to, że każdy może w tej branży znaleźć coś dla siebie.


Sii Polska to firma z branży IT, BPO i inżynierii przemysłowej. Jej oddział w Rzeszowie działa już 3 lata


i zatrudnia 125 inżynierów, którzy pracują w projektach dla firm z całego świata, m.in. tworząc oprogramowanie systemów do zarządzania płatnościami i terminalami płatniczymi dla Ingenico, zaawansowane systemy do zarządzania inwestycjami dla jednego z najstarszych banków w USA czy też aplikacje wspierające walkę z pandemią dla farmaceutycznego giganta Roche. Ważnym aspektem pracy w Sii jest inwestowanie w pracowników: zarówno poprzez ich rozwój na polu zawodowym,


ale także ich prywatnych pasji czy też działalność na gruncie społecznym. Obecnie w firmie trwają projekty charytatywne z 9 i 10 edycji Programu Sii Power Volunteers za łączną kwotę ponad 230 tys zł.


Katarzyna Domańska


CSR Manager


kdomanska@sii.pl


+48 539 971 762


Zobacz również: