Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Świąteczne Miasteczko

Dodano: 25.11.23 19:47


akt45294410

Tym razem otwarcie zaplanowane jest na 2 grudnia. Najważniejszym elementem sobotniego wydarzenia będzie uroczyste włączenie iluminacji świetlnych na płycie Rynku oraz na choince.

Nieodłącznym elementem Świątecznego Miasteczka jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który corocznie cieszy się ogromną popularnością. Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in.: lokalni rzemieślnicy z wyjątkowym rękodziełem oraz produktami regionalnymi. Na odwiedzających rzeszowski Rynek czekać będą również punkty gastronomiczne z ciepłymi posiłkami oraz szereg innych atrakcji m.in.: występy artystów, pokazy i warsztaty.


Jarmark będzie czynny codziennie w godzinach 13:00 – 21:00, z wyłączeniem 24 i 25 grudnia.


Parada Świętego Mikołaja


Jedną z największych atrakcji Świątecznego Miasteczka, skierowaną do najmłodszych mieszkańców miasta, będzie wyjątkowa Parada Świętego Mikołaja, która wyruszy spod fontanny multimedialnej 3 grudnia o godzinie 14:00. Bajkowy korowód pełen animatorów, postaci z bajek, dzieci i rodziców, zakończy się na Rynku, gdzie następnie odbędzie się powitanie Świętego Mikołaja oraz wręczanie prezentów najmłodszym. Tego samego dnia zostanie otwarty Domek Świętego Mikołaja.


Wigilia miejska


Szczególne miejsce w sercach Rzeszowian ma Wigilia Miejska, która w tym roku odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Wyjątkowe spotkanie uświetnią dwa koncerty: Vocalove oraz Krystian Balawender Quartet w składzie: Krystian Balawender – trąbka, Maciej Pierzchała – piano, Marcin Jadach – gitara basowa, Dariusz Krzysztoń – perkusja, który wykona znane i lubiane kolędy polskie oraz zagraniczne.


Wigilijny poczęstunek tradycyjnie zostanie przygotowany przez Zespół Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy w Rzeszowie


Sylwestrowe DJ Party


W Sylwestra rzeszowski Rynek zamieni się w ogromny parkiet taneczny. Na tę wyjątkową noc zaplanowana jest DJ Party pod gołym niebem.


Świąteczne Miasteczko to tradycja bez której ciężko wyobrazić sobie grudniowy Rzeszów. Tłem wydarzeń towarzyszących będą m.in.: Szopka Bożonarodzeniowa, pięknie oświetlona choinka, iluminacje świetlne, jarmark oraz świąteczne dekoracje. Oprócz tego, w tym roku, na mieszkańców Rzeszowa będzie czekać masa atrakcji m.in.: kino plenerowe, karaoke, Christmas DJ Party, Fire show, Bajkosfera – czyli czytanie bajek, koncerty Kolęd i Pastorałek oraz wiele innych.


Świąteczne Miasteczko potrwa do 7 stycznia.


Organizatorzy wydarzenia: Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice, Miasto Rzeszów


Partner: ProAktyw


Patron medialny: Radio SuperNova


źródło:Estrada Rzeszowska

Zobacz również: