Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

AKTUALNOŚCI

Energa i PKN ORLEN wspierają strażaków

Dodano: 06.05.21 18:36


akt45359027

Gaszą pożary, pomagają w wypadkach drogowych, ale także aktywnie wspierają energetyków w sytuacjach kryzysowych. Robią to z narażeniem zdrowia i życia. Mowa o strażakach, którzy właśnie dziś obchodzą swoje święto - 4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Energa z Grupy ORLEN aktywnie wspiera straże pożarne. Wraz z początkiem maja rusza też kolejna edycja programu „Orlen dla strażaków” Fundacji ORLEN, w ramach którego mogą oni ubiegać się o pomoc.

– W naszej pracy często współpracujemy z energetykami. Są to np. pożary mieszkań, w których trzeba ściągnąć linię i odłączyć prąd. To także działania związane z usuwaniem skutków wichur, gdzie gałęzie i drzewa leżą na powalonej linii – mówi Konrad Korab, prezes OSP Robuń. – W zeszłym roku nasza jednostka złożyła do Energi wniosek o wsparcie. Dzięki pomocy, jaką otrzymaliśmy, zakupiliśmy dwa mundury. Trzeba przyznać, że to mundury „z wyższej półki”, które są nam bardzo pomocne w codziennej pracy.


– Wsparcie, jakiego strażom pożarnym udziela Energa z Grupy ORLEN wraz z Fundacją Energa, jest bardzo ważnym elementem dbania o naszą społeczność lokalną. Pomagając w zakupie sprzętu niezbędnego do codziennej służby strażaków, wspólnie dbamy o bezpieczeństwo – mówi Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi.


Strażakom aktywnie pomaga już od 20 lat PKN ORLEN. Wraz z początkiem maja rusza kolejna edycja program „Orlen dla Strażaków”. Mogą zgłaszać się do niego nie tylko państwowe, ale także ochotnicze straże pożarne z całej Polski. Udział w programie to możliwość zakupu przez strażaków sprzętu niezbędnego w ich codziennej służbie – specjalistycznej odzieży, dronów czy kamer termowizyjnych.akt_akt453590275Nabór wniosków do programu rozpoczął się wraz z początkiem maja. Można składać je przez formularz elektroniczny: https://grantydarserca.orlen.pl/#/login


źródło:infoWire.pl

Zobacz również: