Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

AKTUALNOŚCI

"Dziewczyny na politechniki"

Dodano: 20.03.16 16:59


akt70963580

7 kwietnia br. zapraszamy uczennice podkarpackich szkół ponadgimanzjalnych do udziału w akcji "Dziewczyny na politechniki", ktora odbędzie się w naszej uczelni.

Dziewczyny na politechniki! to ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" promujące kształcenie młodych kobiet na uczelniach technicznych. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie uczennice, które myślą o studiowaniu na kierunkach ścisłych do uczestnictwa w tej akcji w naszej Politechnice.


W programie:


• godz. 10:30 powitanie uczestniczek akcji


• godz. 11:00 „PRZeprawa po indeks” – gra akademicka na terenie uczelni


• godz. 12:00 “Jedna na milion?” Być kobietą w Politechnice Rzeszowskiej wczoraj, dziś i jutro – talk show


• godz. 13:00 ogłoszenie zwycięzców ww. gry oraz wręczenie nagród


• godz. 13.15 „Dziewczyny z Politechniki” –„ramkowa” sesja zdjęciowa


MIEJSCE: Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów – bud. V, aula V-1 (parter)


O "PRZeprawie po indeks" opowiada Joanna Sienkiewicz z SKNKM Brief: Dziewczyny, które do nas przyjadą podzielą się na drużyny. W punkcie rejestracyjnym otrzymają "indeks" i mapkę obiektów PRz z wyznaczonymi do gry miejscami na miasteczku akademickim.Pod opieką studentki-opiekunki bedą musiały do nich trafić i tam wykonać zaplanowane zadanie. Każda z drużyn posiada również swojego "opiekuna" czyli studentkę, która je oprowadza po kampusie i prowadzi do miejsc gdzie mają wykonać zadanie. Ta drużyna, która najszybciej wykona wszystkie zadania i przyniesie "indeks" pełen "wpisów"wygra naszą "PRZeprawę o indeks."


W Politechnice Rzeszowskiej studiuje ponad 6 tysięcy studentek, Z 6 wydziałów największy deficyt kobiet studiuje na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki (ponad 170), najwięcej - na Wydziale Zarządzania (prawie 2300).


dnpp2


Adrianna Sroka, studentka kierunku energetyka: – Decyzję o podjęciu studiów na kierunku ścisłym podjęłam stosunkowo późno, bo dopiero pod koniec mojej nauki w liceum. Jako uczennica radziłam sobie równie dobrze z przedmiotami humanistycznymi jak i ścisłymi. O wyborze liceum zdecydowały sportowe zainteresowania. Zdecydowałam, że naukę będę kontynuować w liceum humanistycznym. W szkole średniej nastąpił przełom. Postanowiłam, że pójdę studiować do Rzeszowa, na Politechnikę i w dodatku na kierunku energetyka. Uznałam, że energetyka jest niesamowicie rozwijającą się dziedziną, a odnawialne źródła energii czynią ją jeszcze bardziej innowacyjną. Drugi powód był związany z moim dziadkiem - elektrykiem, który zawsze inspirował mnie do nauki i nauczył wielu rzeczy. Dziś widzę, że nie zawiodłam się na moim wyborze względem typu i kierunku studiów - jestem z niego zadowolona. Studia spełniają moje oczekiwania, mimo początkowych trudności, których oczywiście spodziewałam się. Przychodząc na studia do Politechniki, po liceum humanistycznym musiałam nadrobić wiele zaległości z przedmiotów ścisłych. Obecnie działam też w Samorządzie Studenckim, gdzie także rozwijam swoje pasje.


Nasze studentki aktywnie uczestniczą w różnorodnych projektach: technologicznych, informatycznych, motoryzacyjnych, lotniczych, chemicznych i wielu innych. Budują pojazdy, projektują aplikacje mobilne, organizują akcje charytatywne. To wszystko, jak pokazuje praktyka, jest nieocenionym atutem na rynku pracy.


KH


fot.M.Misiakiewicz/PRz


źródło:PRz


Zobacz również: