Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Wystawa prac stypendysty Marszałka Województwa Podkarpackiego

Dodano: 28.11.15 10:04


kul13134391

Wystawione w holu Urzędu Marszałkowskiego prace to dzieło Piotra Worońca. 23 listopada odbyła się uroczysta inauguracja wystawy. Ekspozycję oficjalnie otworzył wicemarszałek Bogdan Romaniuk.

Bogdan Romaniuk zachęcił do podziwiania wyeksponowanych prac i przedstawił sylwetkę artysty, który ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Piotr Woroniec to stypendysta Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku 2015, realizujący projekt twórczy pt. „Obrazy zastępcze. Wystawa malarstwa z oprawą multimedialną”. Taki sam tytuł nosi również prezentacja dzieł, którą do 4 grudnia br. można obejrzeć w holu urzędu. Ekspozycję przygotował Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.


Otwierając wydarzenie, wicemarszałek Bogdan Romaniuk skierował szczególne słowa gratulacji i uznania w kierunku samego artysty, jak również dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP, Edyty Mucha, za zaangażowanie w propagowanie podkarpackich talentów.


---


Piotr Woroniec to artysta plastyk, doktorant Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, fotoreporter jednej z rzeszowskich redakcji, prezes Związku Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego „Exodus”.


Do tej pory jego prace doczekały się już kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Były chociażby prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, w Biurze Wystaw Artystycznych w Sanoku, w BWA w Rzeszowie, oraz za granicą – m.in. w Berlinie i Norymberdze.


W 2008 roku Piotr Woroniec zdobył nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego. Było to podwójne Grand Prix w przeglądzie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008”, którego organizatorem było rzeszowskie BWA.Zofia Sumara


fot. Sebastian Kieszkowski


Kancelaria Zarządu


Zobacz również: