Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

DZIWNA PARA

Dodano: 09.01.17 13:18


kul14506996

To legendarny hit Broadway’u, a jego autor jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadway’u teatr swego imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran również w kinie cieszą się zawrotnym powodzeniem.

W polskiej wersji zobaczycie nasz rodzimy, wspaniały duet komediowy- Artura Barcisia i Cezarego Żaka, którzy wydają się tak różni, jak różni są bohaterowie „Dziwnej pary”. A są to: Oskar - kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz- co w końcu doprowadza do rozstania żoną i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!”


Tłumaczenie: Henryk Krzeczkowski, reżyseria: Wojciech Adamczyk, scenografia: Wojciech Stefaniak


OBSADA: Artur BARCIŚ, Cezary ŻAK, Katarzyna ŻAK, Viola ARLAK,


Wojciech WYSOCKI, Piotr SKARGA, Witold WIELIŃSKI


Termin: 5.02.2017 r. (niedziela), godz. 16.00 i ew. 19.00


Miejsce: Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów, ul. Szopena 30


Bilety: 90 i 99 zł w przedsprzedaży do 30.11.2016 r.


Bilety zbiorowe i zamówienia biletów:

Edward Małek, tel. 506 55 39 37


mail: biuro@edma.art.pl, www.teatralne.info, Bilety indywidualne: kasa Filharmonii Podkarpackiej, biuro edma.art, ul. Kościuszki 5/1, Trasa Podziemna – Rynek, oraz: www.teatralne.info , www.biletyna.pl, www.kupbilecik.plkul_kul145069964

Zobacz również: