Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Ania Dąbrowska, uczennica CSW w Rzeszowie w programie TVP 2 „The Voice Kids”

Dodano: 18.01.19 14:12


kul15625582

ANIA DĄBROWSKA – UCZENNICA CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE W PROGRAMIE TVP 2 „THE VOICE KIDS”!

Zapraszamy do oglądania drugiej edycji programu TVP 2 „The Voice Kids” – 19 stycznia 2019 r. o godzinie 20:05 w programie wystąpi Ania Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie kształcąca się pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.


„The Voice Kids” to program typu talent show. Występują w nim utalentowane wokalnie dzieci w wieku od 8 do 15 lat, których występy na wszystkich etapach programu oceniają trenerzy. Zasady są bardzo podobne jak w „The Voice od Poland”: dzieci i młodzież biorą udział w castingach, wybierają drużynę ulubionego trenera i rywalizują o przejście do etapu z koncertami finałowymi. Występy uczestników w drugiej edycji polskiej wersji programu ponownie oceniać będą: Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Z kolei Edytę Górniak zastąpiła Cleo.


Ania od 5 lat reprezentuje Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Zgłaszana i przygotowywana przez Annę Czenczek zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Anny Dymnej w Krakowie, II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Główna Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach.kul_kul156255822Została zaproszona do programu TVP ABC „Petersburski Music Show”. Wielki talent widzą w niej tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży oraz Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, Skaldami oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Koncertowała również podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017, 2018. Brała udział także w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka „Jest jeden świat”.


Znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października. Emitowany był na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór pt. „Fryzurka” produkcji Anny Czenczek.

Zobacz również: