Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

KULTURA

Chór i Orkiestra Kameralne NICOLAUS zaprasza do współpracy

Dodano: 29.01.21 09:48


kul15668683

Chór i Orkiestra Kameralne NICOLAUS to od lat artystyczny ambasador Podkarpacia i jedna z największych amatorskich formacji muzycznych w Polsce.

Dostrzeżona już w 2012 r. przez polską scenę muzyczną nominacją Fryderyki 2012 w kategorii „Album roku – muzyka chóralna i oratoryjna” za płytę z muzyką Józefa Elsnera. Sukcesów, artystycznych tournée po Polsce i Europie podczas 17 lat istnienia jest wiele. Przez NICOLAUSA przewinęło się setki artystów – śpiewaków i instrumentalistów, dla wielu to był pierwszy krok do dalszego kształcenia muzycznego, trampolina do pójścia do szkół muzycznych i dalszego rozwoju. A przede wszystkim ciężka praca i zbieranie doświadczenia muzycznego i scenicznego. NICOLAUS przez wiele lat z powodzeniem działał jako zespół amatorski koncertujący w Polsce i za granicą, a aktualnie planują rozwijać swą działalność na innych zasadach.


Mimo pandemii NICOLAUS zaprasza do współpracy. Towarzystwo Muzyczne w Kraczkowej zaprasza muzyków, którzy chcieliby śpiewać i grać w półprofesjonalnym zespole powstającym na bazie Chóru i Orkiestry Kameralnej NICOLAUS.


Uczestnictwo w zespole wiąże się z intensywną pracą nad przygotowaniem programu (w najbliższym czasie dwa dzieła W.A. Mozarta), który będzie wykonywany podczas koncertów komercyjnych.


Potrzeby chóru: 3 - 4 alty, 2 tenory, 3 - 4 basy.


Potrzeby orkiestry: 2 skrzypków, altowiolista, wiolonczelista, flecista, oboista, trębacz (z chęcią grania na kopii instrumentu barokowego) oraz perkusista.


Chętni proszeni są o kontakt ze Zdzisławem Magoniem, dyrygentem i prezesem Towarzystwa Muzycznego w Kraczkowej – telefon +48 663 489 812.


Zobacz również: