Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY


Przezabawna komedia w gwiazdorskiej obsadzie!


Dodano: 13.01.19 18:47


kul16593044

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

Simon Wiliams


NIKT NIE JEST DOSKONAŁY


Przezabawna komedia w gwiazdorskiej obsadzie !


17 lutego 2019 r, (niedziela) godz.16.00


Filharmonia Podkarpacka, RZESZÓW, ul. Szopena 30


To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.


Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent…. niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.


Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon


z wydawnictwa „MJW”- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!


Obsada w Rzeszowie:


MARTA CHODOROWSKA w roli pięknej Harriet Copeland


WOJCIECH BŁACH to uroczy, statystycznie nieśmiały Leonard


MICHALINA SOSNA w roli żywiołowej nastolatki Dee Dee


ZDZISŁAW WARDEJN to Dziadek Gus, rubaszny i zabawny


TWÓRCY:


autor: Simon Williams


reżyseria: Piotr Dąbrowski


scenografia: Justyna Joniec


przekład:Elżbieta Woźniak


Bilety w cenie: 110, 95 i 85 zł (w zależności od miejsca na sali) – Kasa Filharmonii, Trasa Podziemna, oraz: www.edmaart.pl, www.kupbilecik.pl, www.abilet.pl


Zamówienia zbiorowe: ada@edmaart.pl, tel.501 28 58 63


Zobacz również: