Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

KULTURA

Rodzinny koncert „Wojtusiowej izby”

Dodano: 25.11.24 17:23


kul18180252

Rodzinny koncert „Wojtusiowej izby” czyli dźwiękowo-wizualna uczta z wierszami Janiny Porazińskiej!



kul_kul181802522

Świat w którym żyjemy dostarcza nam ogrom kakofonicznych dźwięków i obrazów oraz ciągły pośpiech i stres. Celem naszego projektu jest odprężenie i wyciszenie słuchacza, zabranie go w muzyczno-wizualną podróż, oraz popularyzacja polskiej literatury.


Dla kogo?


Koncerty skierowane są nie tylko do dzieci, ale także osób starszych oraz osób z różnymi zaburzeniami. Kompozycje muzyczne, mimo że nie należą do najłatwiejszych skłaniają do relaksu i wyciszenia. Na koncerty zapraszamy wszystkich ceniących spokój i dobrą muzykę.


Kiedy?


13 grudnia godzina 18:00


Udział bezpłatny. Aby wziąć udział, należy pobrać bezpłatną wejściówkę pod linkiem:


https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/repertoire/show?id=25246&selectedDate=2024-12-13&fbclid=IwY2xjawGwLTZleHRuA2FlbQIxMAABHbaUrBUm8q7aYsN4MqvVx48Pyd7-H08yeSVlhyV7BG3NI9gydFe1fyErvw_aem_8-7LS3W1G5vbFteg1Py_mQ


W "Wojtusiowej izbie", to autorski pomysł muzyczno-wizualny. Do kilkunastu bajek Janiny Porazińskiej z tomiku „W Wojtusiowej Izbie”, napisana została muzyka, przez rzeszowianina Wojciech Króla, do której to stworzone zostały dekoracje. Aby wzbogacić muzycznie pomysł, Wojciech zaprosił do projektu perkusistę Bartosza Smage, Amate Smage na misach tybetańskich, Magdalenę Miąsik na misach kryształowych, Mateusza Ożóga ze Studia Bębnów Afrykańskich, Sławomira Nosala, Iwonę Ilnicką. Po kilku próbach zostały stworzone aranżacje bajek. Całość projektu dopełnia Ela Kyc która odpowiedzialna jest za wizualną oprawę koncertów. Obecnie koncept dźwiękowo-wizualny tworzy siedem osób.


𝐑𝐳𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐇𝐮𝐧𝐜𝐰𝐨𝐭𝐲 to klub stworzony dla dzieci i ich rodziców, który inspiruje do wspólnego odkrywania kultury i sztuki. Od stycznia, co miesiąc, spotykaliśmy się w Rzeszowskich Piwnicach lub w przestrzeni miasta, by wspólnie eksplorować najróżniejsze zakamarki kultury. W każdym ze spotkań brali udział zaproszeni goście – artyści, edukatorzy, którzy dzielili się swoją pasją.


Projektowi towarzyszy 𝐩𝐨𝐝𝐜𝐚𝐬𝐭 𝐑𝐳𝐞𝐬𝐳𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐇𝐮𝐧𝐜𝐰𝐨𝐭𝐲 dostępny na Spotify oraz YouTube. Jest to forma zapisu dziecięcych refleksji na tematy poruszane podczas spotkań.


Dźwięki z Wami!


Zobacz również: