Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

KULTURA

"Złota piosenka"kolejny singel

Dodano: 23.12.20 19:05


kul20558811

Na przekór apatii jaka w ostatnich czasach bezskutecznie próbuje wedrzeć się do artystycznego świata, rzeszowski kompozytor - instrumentalista Dominik Kozicki i wokalistka Anna Polowczyk wydali w 2020 r. kolejny singel, w ramach rodzinnej wytwórni fonograficznej.

„Złota piosenka” z tego krążka o latynowskim brzmieniu jest doskonałym lekarstwem na obniżony nastrój i przenosi nas do świata radości, kusząc do beztroskiego tańca.


Tekst piosenki napisała Anna Polowczyk znana podkarpackim słuchaczom od 2012 r., kiedy to zaprezentowała się rzeszowskiej publiczności na scenie koncertowej Radia Rzeszów, perfekcyjnie wykonując utwory projektu płytowego „Look Behind”, a także z anteny radiowej w trakcie prezentacji nagrań z autorskiego albumu „Wolnością bądź”.


Muzykę „Złotej piosenki” skomponował Dominik Kozicki, który także nagrał sekcję rytmiczną piano i instrumenty wirtualne. Ponadto na singlu usłyszymy sesyjnych instrumentalistów o ogromnym dorobku artystycznym, świetnie poruszających się w różnych stylach muzycznych. Na saksofonach gra Marcin Kajper (od 2012 r. stale współpracujący z Rayem Wilsonem), a gitarach Przemysław Śledź (m.in. Mr Zoob).


Obecnie Dominik w tym samym składzie pracuje nad nowymi utworami.


Ubiegłoroczne produkcje płytowe wydane przez wytwórnię Dominika: album CD „Wolnością bądź” oraz singel „Co Mikołaj w worku nosi”, zawierają muzykę z pogranicza Rocka i Popu.


Dlaczego więc teraz nagranie w klimacie „latin”?


Motywacje miały początek w przeszłości. Jest to niewątpliwie powrót do fascynacji, które zrodziły się w okresie studiów (na Akademii Muzycznej w Poznaniu). To w tym czasie w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza zabrzmiał utwór „Latin Dances” opracowany przez Dominika na kilkunastoosobową grupę perkusyjną. Po 10 latach właśnie ta kompozycja (w bardzo ciekawej aranżacji i wykonaniu) została zaprezentowana po raz kolejny, prawie na końcu świata – podczas Festiwalu Muzyki Rytmu (Siberian Percussion), na deskach Filharmonii w Krasnojarsku.


Czekamy na odsłonę kolejnych zaskakujących produkcji fonograficznych.


Krzysztof Wstępny


Zobacz również: