Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Eurowizja dla Dzieci 2016

Dodano: 04.10.16 11:41


kul25150186

Już 15 października głosujcie na Anię Dąbrowską – uczennicę Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która weźmie udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016!

15 października występy dziesięciu finalistów obejrzymy w TVP 1. To widzowie, wysyłając SMS-y, zdecydują kto wygra i będzie reprezentował Polskę 20 listopada na Junior Eurovision Song Contest na Malcie.


Finał 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Junior Eurovision Song Contest) odbędzie się 20 listopada 2016 w Valletcie na Malcie. Eurowizja dla Dzieci organizowana jest od 2003 roku. Do tej pory Polska dwa razy brała udział w konkursie – w 2003 i 2004 roku. Po 12 latach przerwy Telewizja Polska organizuje preselekcje do konkursu – dziesięcioro kandydatów w wieku 9-14 lat usłyszymy 15 października 2016 roku podczas krajowych eliminacji.


Do krajowego finału Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci dostała się również Ania Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Ania ma już na koncie sporo sukcesów, a teraz doszedł kolejny. Podczas eliminacji wykona rockową piosenkę pt. „Fryzurka”, do którego słowa napisał Maciej Sieklucki, a muzykę Jarek Babula.


W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Ania rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Bierze udział w licznych koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia.


W Ani wielki talent widzą tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży i Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym i Skaldami. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016. Brała także udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka pt. „Jest jeden świat”.


Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od czterech lat uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym.


Ania jest uczennicą Zespołu Szkół im. Marsz. J. Piłsudskiego w Wesołej – klasa 6 Szkoły Podstawowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Dynowie – klasa 4 (klasa fortepianu).


Trzymajcie kciuki!kul_kul251501862

Zobacz również: