Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Di, Viv i Rose

Dodano: 02.01.15 12:07


kul26068164

Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o trzech przyjaciółkach na dobre i złe
Filharmonia Podkarpacka, 28.02.2015r, godz. 16.00 i 19.15
Podkarpacka premiera komediodramatu Amelii Bullmore w reżyserii Macieja Kowalewskiego
Joanna Brodzik, Daria Widawska, Małgorzata Lipman
Bilety w przedsprzedaży: 70, 90 i 99 zł (w zależności od miejsca na sali)


„Di, Viv i Rose” to przepiękna i szalenie prawdziwa opowieść o trudnej, często egoistycznej kobiecej przyjaźni, która nigdy nie zastąpi miłości. To w lekkim repertuarze warszawskiego Teatru Capitol spektakl wyjątkowy. Di, Viv i Rose poznają się na studiach. Szybko postanawiają zamieszkać razem w wynajmowanym domu. Meblują mieszkanie


i urządzają wspólne życie. Imprezują i przygotowują się do egzaminów. Próbują rozszyfrowywać swoje osobowości. Przeżywają romanse i gadają o seksie. Wiodą studenckie życie w rytm muzyki z lat osiemdziesiątych. Jest lekko, przyjemnie


i zabawnie. Do momentu, w którym do bezpiecznego, wydawałoby się, mieszkania wkrada się tragedia, a wraz z nią pierwszy egzamin z emocjonalnej dojrzałości. Kolejne przyjdzie im zdawać jeszcze kilkakrotnie, wiele lat po studiach.


W dorosłym życiu dzieli je wszystko: odległość, status społeczny i poziom życia. Łączy jedno: przekonanie, że „zawiązał się między nimi rodzaj niemego przyzwolenia na towarzyszenie sobie w życiu”, jak mówią o swoich prywatnych relacjach aktorki. Niezależnie od tego, jak piękne słowa padałyby o kobiecej przyjaźni, okazuje się, że choć tak niesłychanie w życiu potrzebna, zawsze podszyta będzie egoizmem i potrzebą zaznaczania swojego ja. Ta gorzka, ale niesłychanie prawdziwa refleksja sprawia, że „Di, Viv i Rose” przestaje być tylko zabawną komedią, a staje szalenie mądrym i wzruszającym „kobiecym teatrem”, jakiego brakuje na polskich scenach.


„Kiedyś myślałam, że dorastanie razem to nic więcej niż rośnięcie obok siebie, ale teraz wiem, że to, jak rośniesz, w którą stronę – zależy od ludzi, którzy rosną razem z tobą.”


Zapraszamy na Spektakl o Kobietach, nie tylko dla kobiet


Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u organizatora: Edward Małek, tel. 506 55 39 37,


mail: biuro@edma.art.pl, strona: www.edma.art.pl


Bilety indywidualne: kasa Filharmonii Podkarpackiej; trasa podziemna, Rynek 26 ; biuro JP Nieruchomości, ul. Zygmuntowska 9 II piętro, oraz: http://www.kupbilecik.pl/baza-736-di.viv.i.rose.html, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl.


dvir3

Zobacz również: