Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

WARSZTATY WOKALNE „ZAKAZANE PIOSENKI”

Dodano: 24.11.15 18:38


kul27045553

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Organizatorzy:


Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Związek Strzelecki „Strzelec” w Rzeszowie


Patroni medialni:


Telewizja Polska Oddział w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Radio Via, Nowiny24.pl, Nasz Dom Rzeszów, Mój Rzeszów, Rzeszów24.pl, P24.pl, tvPodkarpacie.pl, Ekstra Podkarpacie, MlodziRzeszów.pl, Vip Biznes i styl


Partnerzy:


Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie, "Hotel Hetman w Rzeszowie - noclegi, szkolenia i catering w atrakcyjnych cenach!".


Inicjatorzy przedsięwzięcia: Anna Czenczek, Marek Strączek


Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wraz ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Zakazane piosenki”, w ramach którego od 1 października trwają warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczy 40 osób z całego województwa podkarpackiego.


Warsztaty wokalne, których celem jest również upowszechnianie wiedzy na temat polskich utworów patriotycznych, odbywają się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie przy ul. Króla Kazimierza 20, w Hotelu „Hetman” w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 29B oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej 4.


W programie warsztatów są ćwiczenia z zakresu emisji głosu, dykcji, opracowania tekstów i interpretacji wokalnej przy akompaniamencie muzycznym.


Warsztaty potrwają do 13 grudnia, a wybrane osoby wezmą udział w koncercie oraz w nagraniu płyty z utworami patriotycznymi i poetyckimi, w opracowaniu wokalnym Anny Czenczek i w aranżacjach instrumentalnych Jarosława Babuli.


Młodzi artyści pracują pod okiem specjalistów w dziedzinie wokalistyki i emisji głosu takich jak:


PROF. JADWIGA GAŁĘSKA – TRITT


Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego i Wydziału Wokalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu – obecnie Akademii Muzycznej. Ponad pięćdziesięcioletnia działalność prof. J. Gałęskiej-Tritt obejmuje szeroki wachlarz artystyczno-pedagogiczny. Była autorką ogólnopolskich radiowych audycji szkolnych dla dzieci klas III i IV, nauczycielką teorii muzyki i chóru w PPSM im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, wykładowcą Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich a do chwili obecnej jest kierownikiem naukowym Pod. Studiów Emisji Głosu przy A. Muzycznej w Bydgoszczy. Jest ekspertem w zakresie chóralistyki, wykładowcą na ogólnopolskich kursach i seminariach, członkiem jury konkursów chóralnych i wokalnych w Polsce i za granicą. Założyła Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum Posnaniensis oraz Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, także Międzywydziałowe Koło Naukowe Emisji Głosu „Arte et scientia“ studentów A. Muzycznej w Poznaniu. W swoich licznych publikacjach porusza problemy wokalistyki i muzycznej edukacji. Jako śpiewaczka i chórmistrz współpracowała i współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i poza jego granicami.


Prof. J. Gałęska-Tritt wyróżniona została licznymi odznaczeniami, m. in.: Medalem KEN, Złotym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Gloria Artis“ i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


wwzp2ANNA CZENCZEK


Dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival", muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji WAFA TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów. Współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury na terenie całego kraju i za granicą.


Od 2000 roku wychowankowie Anny Czenczek zdobyli już ponad 750 najwyższych nagród na festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.


Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa, m.in.: „Co nam zostało z tamtych lat” (2004), „Źli ludzie” (2005), „Kolęda płynie z wysokości” (2006), „Nie ma jak pompa” (2006), „Jak długo w sercach naszych” (2006), „Niech kolęda serca budzi” (2007), „Moda i Miłość" (2007), „Gwiazdo świeć, kolędo leć” (2008), „LO.BO.GA. Chłopaki” (2008), „Raduj się świecie” (2009), „Let's Twist Again” (2009), „Zadumany cały świat” (2010), „O Miłości i nie tylko” (2010), „Gdy tak w kołysce...” (2011), „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” (2011), „Kolędowania – polski zwyczaj” (2012), „Kaziu, zakochaj się” (2012), „Prawy do lewego” (2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), „Zadumany cały Świat” cz.2 (2015), „Volare Cantare” (2015).


Wychowankowie Anny Czenczek studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą, uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych i telewizyjnych, śpiewają w musicalach i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady (m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Imiennik Dwójki”, „Fabryka gwiazd”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”).


Jako pomysłodawczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” od 2005 roku współorganizuje go wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa. Na Festiwal przyjeżdżają artyści z całego niemal świata. W skład festiwalowego jury wchodzą osobistości życia muzycznego (m.in. Dorota Szpetkowska, Zygmunt Kukla, Marek Kościkiewicz, Agnieszka Fatyga, Elżbieta Zapendowska). Do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 27 krajów. Dla wielu artystów udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Wśród nich warto wymienić: Michała Karpackiego – wokalistę zespołu ,,Michał Karpacki & De Mono”, Sarę Chmiel – wokalistkę zespołu ,,Łzy”, Edytę Kuczyńską – wokalistkę Varius Manx, zespół „Pectus”, Kasię Popowską, Petera Cmorika – zdobywcę słowackiego Złotego Słowika.


Anna Czenczek jest ponadto pomysłodawczynią, wydawcą, aranżerką wokalną i opiekunką artystyczną bezpłatnych płyt edukacyjnych m.in: z utworami patriotycznymi – „Maszerują Strzelcy Maszerują” (2011), z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi – „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami” (2012), z podkarpackimi kolędami i pastorałkami – „Bóg się rodzi w człowieku”, z kolędami – „Zadumany cały świat” (2014).


Za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży Anna Czenczek otrzymała wiele nagród, m.in.: Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki (2005), Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna (2006), Nagrodę Gazety Codziennej „Nowiny” w kategorii działalność artystyczna (2010), Nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”, Nagrodę Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie (2011).


SZYMON TRITT


W roku 2004 dyplom magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego. W roku 2005 dyplom Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. Jadwigi Gałęskiej – Tritt.


W roku 2006 dyplom Podyplomowego Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Centrum Kultury i Animacji w Warszawie, a w roku 2010 dyplom magistra sztuki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, filia w Szczecinie, w klasie fortepianu prof. Anny Kozub. W roku 2012 dyplom magistra sztuki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. Andrzeja Ogórkiewicza.


Od r. 2002 zagrał ponad 250 koncertów organowych i kameralnych w Poznańskiej Farze w ramach „Południowych koncertów organowych”.


W latach 1998 – 2006 r. był organistą kościoła p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu.


W latach 2008-2014 pracował jako akompaniator – korepetytor na Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Centrum Kultury i Animacji w Warszawie. Od r. 2005 pracuje jako pianista – akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu. W r. 2014 nagrał swoją pierwszą solową płytę organową w kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Poznaniu-Świerczewie.


JAROSŁAW BABULA


Pianista, taper, korepetytor, aranżer i kompozytor kilkuset utworów obejmujących: muzykę teatralną, filmową, a także opracowania dla orkiestr jazzowych, dixielandowych oraz grup tanecznych i pantomimicznych, band leader wielu zespołów w kraju i zagranicą.


Zobacz również: