Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

"Ania i Abercjusz"

Dodano: 17.01.18 11:46


kul28564155

"Ania i Abercjusz" w gościnie "U Julka"

Teatr "U Julka", działający przy miejskiej bibliotece w Przeworsku, zaprezentował swoją najnowszą sztukę. Tym razem ten amatorski zespół, który tworzą osoby najprzeróżniejszych profesji, ale kochające scenę, wziął na warsztat sztukę młodej, pochodzącej z Kańczugi autorki Magdaleny Jakubiec, która podjęła się także jej wyreżyserowania.


Spektakl "Ania i Abercjusz" opowiada o nastolatce, której rodzice przenieśli się do miasta z Sieteszy, niewielkiej wioski pod Przeworskiem. Dziewczyna buntuje się, odwraca od Boga i rodziców. Bóg nie zostawia jej jednak samej i wysyła do niej Anioła Stróża - Abercjusza. Do pomocy przydziela mu uroczą Tosię, która przy nim chce nauczyć się jak w przyszłości zostać dobrym Aniołem Stróżem. Na drodze staną im jednak szatan i jego pomocnik Bartok, którzy mocno zamieszają w życiu młodej dziewczyny.


Sztuka, choć porusza poważny problem, jest napisana z humorem, który już od pierwszej sceny udziela się publiczności. Premierowy spektakl spotkał się z jej strony z ogromną życzliwością. Zakończył gromkimi brawami i owacją na stojąco!


W spektaklu występują: Witold Adrian, Andrzej Januszek, Tomasz Kojder, Patrycja Kwiatkowska, Wiesław Kwiatkowski, Jolanta Lepa, Magdalena Lepa, Sławomir Michno, Klaudia Nykiel, Anna Piekło, Karolina Piekło, Henryk Prochowski, Radosław Superson, Dorota Szpytma, Agnieszka Zakrzewska i Kamila Zubek. Reżyserią światła zajęła się Agnieszka Wajda.


Tekst i fot. Marcin Kalitakul_kul285641553

Zobacz również: