Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

pogoda forum fejs program

KULTURA

XIII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Dla Dzieci i Młodzieży CSW Rzeszów 2024

Dodano: 04.01.24 17:07


kul30915156

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia do 15 stycznia 2024r.

XIII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne Dla Dzieci i Młodzieży CSW Rzeszów


5/8 luty 2024


Gdzie?


W Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie


(ul. Bohaterów 1)


Dla kogo?


Dla osób od 6 do 26 roku życia



Poprowadzą je min:


DANUTA BŁAŻEJCZYK


PIOTR NOWAK


ANNA CZENCZEK


KLAUDIA CZENCZEK



W programie m. in.:


🔵Zrozumienie tekstu


🟤Interpretacja tekstu


🟢Artykulacja i wyrazistość


🔴Praca z akompaniatorem


🟡Praca w studio nagrań


🟣Udział w koncercie


⚪️Techniki tańca, ruch sceniczny



Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 10.00 do 18.30 z przerwą na obiad.


ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!🔽


Formularz zgłoszenia :


https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial


Napisz do nas maila lub zadzwoń!


+48 6041117433



Organizatorem warsztatów jest


Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie


Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie.


Partnerem wydarzenia jest:


Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia,


Fundacja „Apetyt na Kulturę”



Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym.


Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.


To będą wyjątkowe warsztaty wokalne!


Serdecznie zapraszamy!



PIOTR NOWAK – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in.z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.


DANUTA BŁAŻEJCZYK – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.


Dr ANNA CZENCZEK – prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „CARPATHIA”, jest międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów oraz współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury na terenie całego kraju i za granicą. Anna Czenczek prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, przygotowuje i aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, do których pisze scenariusze, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa. To pomysłodawczyni i inicjatorka wielu koncertów charytatywnych, imprez kulturalnych, m.in. Dni Kultury Wyszehradzkiej w ramach których odbył się cykl spotkań i imprez z udziałem przedstawicieli samorządów, mediów oraz instytucji kulturalnych z miast partnerskich Rzeszowa z Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainy i Rumunii. Od 23 lat organizuje również cykliczne wydarzenie jakim jest koncert kolęd/widowisko świąteczne, które tworzy wraz ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Jest także organizatorem warsztatów wokalnych takich jak: „Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży”, które od 12 lat organizuje w Rzeszowie, Międzynarodowe Warsztaty Wokalne „Carpathia Festival Wokal Workshop” oraz XX Międzynarodowe Warsztaty Piosenkarskie ZAKR, których współorganizatorem był również Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.


Jest pomysłodawczynią i dyrektorką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ Moja Ojczyzna” oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który od 2005 roku współorganizuje z Urzędem Miasta Rzeszowa. Na Festiwal przyjeżdżają artyści z całego niemal świata - do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 32 krajów. W skład festiwalowego jury wchodzą osobistości życia muzycznego. Dla wielu artystów udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Nieodłączną częścią festiwalu „Rzeszów Carpathia Festival” jest wokalno-taneczny spektakl w wykonaniu uczniów i absolwentów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pomysłodawca, scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne, opieka artystyczna – Anna Czenczek. Premiera spektaklu z ich udziałem oraz z towarzyszeniem Orkiestry festiwalowej stanowi jeden z głównych punktów programu koncertu inaugurującego festiwal: „Już nie zapomnisz mnie” (premiera 2017), „Niebo z moich stron” z największymi, polskimi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. urodzin (premiera 2018), „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak (premiera 2019), „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej (premiera 2020), koncert z najpiękniejszymi utworami Jacka Cygana pt. „Czas nas uczy pogody” z gościnnym udziałem Jacka Cygana, Kasi Moś, AniKi Dąbrowskiej, Ralpha Kamińskiego, Michała Rudasia i Bartosza Listwana (premiera 2021), a ostatnim projektem był symfoniczny koncert poświęcony twórczości Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat” z gościnnym udziałem Marty Burdynowicz, Moniki Urlik i Grzegorza Wilka oraz Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej i Orkiestry Festiwalowej .


Poprzez swoją działalność dr Anna Czenczek wydatnie przyczynia się do rozwoju kultury w województwie podkarpackim oraz znakomicie promuje region zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach artystycznych. Prowadzone przez nią Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie stanowi sprawdzoną i niezawodną markę, a Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, którego jest pomysłodawczynią i dyrektorką, dla wielu artystów stanowi pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów a współpraca i udział w autorskich projektach przygotowywanych przez nią dla wielu artystów stanowią pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów.


KLAUDIA CZENCZEK – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rzeszowie –specjalność fortepian i Rytmika. Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi specjalność choreografia i techniki tańca oraz studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego – edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego oraz współpracuje przy autorskich projektach z udziałem dzieci i młodzieży. Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.



kul_kul309151562

Zobacz również: