Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Kolaże Marii Piątek

Dodano: 28.01.15 13:43


kul33029547

W karnawałowy, sobotni wieczór w Galerii Art Radzikowscy przy ul. 700-lecia w Brodnicy odbyło się otwarcie wystawy prac Marii Piątek.

To kolejna wystawa w tej Galerii, która powstała w ramach cyklu prezentacji prac artystów Stowarzyszenia FRONT SZTUKI. Tym razem w Galerii zagościły prace Marii Piątek, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaprezentowane na wystawie kolaże inspirowane są otaczającymi nas zewsząd współczesnymi mediami. Materiałem, który stał się źródłem malarstwa Marii Piątek, są powtórnie wykorzystane reklamy, filmy, murale, czy wreszcie sceny z facebooka. Te obrazy to swoisty artystyczny recycling i jednocześnie próba odczytania i opisania rzeczywistości za pomocą znaków należących do artystki.


„Dokądkolwiek pójdę na facebooku, przemijam…”


– mówi malarka.


Artystka chętnie uczestniczyła w dyskusji o sztuce o jej korzeniach i trendach, a także odpowiadała na pytania dotyczące poszczególnych prac. Dyskusje w kilku mniejszych grupach toczyły się do późnych godzin. Właściciele Galerii ART Radzikowscy zadbali o sympatyczną oprawę i miłą atmosferę. Z wystawy na wystawę rośnie liczba stałych sympatyków tego miejsca.


Tekst i fot. Wiesława Kusztal


„Extra Brodnica


Zobacz również: