Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Zapraszamy wszystkich miłośników Bieszczad, fotografii, Karpat i przyrody na wyjątkowe spotkanie z przesłaniem...

Dodano: 19.04.17 21:19


kul42419786

„Dzikie jest piękne” - I Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego Ursa Maior

Co to? To unikalna okazja na spotkanie czołowych polskich fotografów przyrody znających Karpaty jak własną kieszeń. Z pierwszej ręki poznacie emocje towarzyszące pracy w trudnym terenie Karpat i zobaczycie piękne zdjęcia i ujęciami. Jest zaplanowane 9 pokazów multimedialnych na wielkim ekranie, koncert Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztaty fotograficzne z Canon Polska oraz spotkanie z Adamem Wajrakiem.


Kiedy i gdzie? 2-3 maja 2017, idealnie usytuowane Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych (przy drodze krajowej 84 i przystanku Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych).


Kto będzie? Niewątpliwą gwiazdą będzie Adam Wajrak, który właśnie przebywa na wyprawie w Arktyce. Czołowy dziennikarz przyrodniczy, autor wielu bestsellerowych książek o przyrodzie i artykułów prasowych.


Erik Balazs i Karol Kalisky przybędą z polską prapremierą swojego najnowszego filmu "Nieśmiertelny las". Autorzy filmu słyną z realizacji "Wilczych Gór", pięknego i nagradzanego filmu kręconego w Bieszczadach, emitowanego przez National Geographic w wielu krajach.


O projektowanym Turnickim Parku i jego unikalnych walorach opowiedzą Paweł Średziński – pasjonat świata przyrody oraz Adam Ławnik – znany fotograf przyrody. Inni goście festiwalu, również zabiorą nas w podróż po najpiękniejszych regionach dzikich Karpat. Będą nimi uznani fotografowie, filmowcy, uwieczniający piękno dzikiej przyrody. Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką i Włodkiem Bilińskimi od lat mieszkającymi w sercu Bieszczadów, Joanną Antosik – uznaną w Polsce i za granicą autorką pięknych diaporam przyrodniczych, Katarzyną Gubrynowicz – fotografem krajobrazu, byłą prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody, Zenonem Wojtasem z Magurskiego Parku Narodowego – specjalistą od dużych drapieżników, Damianem Nowakiem – filmowcem, również z Magurskiego PN – specjalistą od ptaków, Włodzimierzem Stachoniem oraz Bartoszem Dubielem.


Dodatkowe atrakcje:


- Koncert Orkiestry Świętego Mikołaja i Antoniego Pilcha


- Warsztaty z Canon Polska


- Wycieczki do projektowanego Turnickiego Parku Narodowego


- Degustacje lokalnego piwa z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior i wyrobów regionalnych


Zapraszamy wszystkich miłośników Bieszczad, fotografii, Karpat i przyrody na wyjątkowe spotkanie z przesłaniem. Rezerwujcie w swoich majówkowych kalendarzach już dziś. 2-3 maja 2017 roku spotykamy się w totalnie unikalnym Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Wstęp wolny.


Pełna i aktualna informacja:


http://ursamaior.pl/imprezy/dzikie-jest-piekne-2017/


Profil fb imprezy:


https://www.facebook.com/events/1693249187634333/?__mref=mb


Organizator: Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior jest kultowym miejscem dla wielu. Wielka sala wystawiennicza z widokiem na cały browar rzemieślniczy, sklep z regionaliami, Galeria i Dom Aukcyjny Ursa Maior. Wspiera inicjatywy służące Bieszczadom i całym polskim Karpatom.


Więcej informacji udziela:


Andrzej Czech


andrzej@ursamaior.pl


tel. 694025875


Zobacz również: