Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Pióro Pegaza 2017 „Twego nurtu potęga”


Dodano: 10.10.17 15:44


kul5359479

Pióro Pegaza 2017 to trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Twego nurtu potęga” zorganizowana została w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły, uchwalonego przez Sejm RP w 2017 r. Konkurs skierowany był zarówno do debiutujących poetów, jak i twórców z określonym dorobkiem.

Ideą konkursu jest wspieranie talentów literackich, pobudzanie wrażliwości poetyckiej, twórczej aktywności i artystycznej konfrontacji. Celem tegorocznej edycji było zainspirowanie twórców do podjęcia motywu akwatycznego, „docenienie znaczenia Wisły


w życiu naszego Narodu i Państwa”, uwrażliwienie na piękno i bogactwo naszego języka ojczystego.


Konkurs miał charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie jednego wiersza, nawiązującego do hasła przewodniego: „Twego nurtu potęga” i Roku Rzeki Wisły. Uczestnicy mogli przesyłać swoje prace do 31 sierpnia 2017 r. Przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.


Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 113 prac, w tym 106 zostało zakwalifikowanych do oceny merytorycznej. Wiersze oceniało jury


w składzie:


1.dr Zofia Brzuchowska, literaturoznawca, krytyk literacki – Przewodnicząca,


2.dr Iwona Piętak, redaktor Polskiego Radia Rzeszów


3.Lucyna Kloczkowska, kustosz, kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.


Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 25 października 2017 r., o godz. 17.00, w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie.


Rozdane zostaną nagrody pieniężne:


- I w wysokości 750 zł


- II w wysokości 500 zł


- III w wysokości 400 zł


Oraz trzy równorzędne wyróżnienia po 200 zł.


Artystyczną oprawą wieczoru będzie koncert rzeszowskiego kontrabasisty Aleksandra Berkowicza.


Zobacz również: