Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

„Lato z Chopinem” w Słonecznym Zdroju

Dodano: 30.06.15 14:32


kul55750101

Zapraszamy do Buska-Zdroju na Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Lato z Chopinem”. Organizatorem tego wydarzenia jest „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A . Współorganizatorem oraz głównym zagranicznym partnerem jest Connecticut Chopin Foundation.

To już XXI edycja najważniejszego festiwalu pianistycznego w województwie świętokrzyskim. W tym roku na wszystkich melomanów czeka bogata ramówka wydarzeń koncertowych. Dotychczasową „Estradę Młodych” zastąpi autorska seria „Talenty Światowej Pianistyki”, w której występować będą wyłącznie laureaci liczących się międzynarodowych konkursów pianistycznych.


Podczas XXI „Lata z Chopinem” zaprezentują się wybitni pianiści z Polski, USA, Japonii, Meksyku, Rosji Wietnamu, Hong Kongu i Szwecji.


Młodzi pianiści wystąpią przed recitalem gwiazd, którymi będą między innymi Ben Schoeman z RPA – laureat konkursów w Pretorii, Cleveland i Londynie oraz dr Krystian Tkaczewski – dyrektor artystyczny festiwalu. „Lato z Chopinem” zakończy występ ulubienicy buskiej publiczności Umi Garrett z USA.


Swój niezwykły kunszt zaprezentują Šviesė Čepliauskaitė z Litwy, Shoko Kusuhara oraz Mao Fujita z Japonii. Dodatkowo będziemy mogli wysłuchać dwóch koncertów uczestników kursu pianistycznego prowadzonego podczas festiwalu przez dr Krystiana Tkaczewskiego i profesora Stephana Moellera z Wiednia.


Raz jeszcze zapraszamy na XXI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Lato z Chopinem”, w dniach 15-24 lipiec 2015 r. Miejsce wydarzenia – Sala Koncertowa Sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju. Życzymy wielu artystycznych wrażeń. Więcej informacji na stronie www.chopinfestival.pl


lzcw2Bilety dostępne będą w sprzedaży od 13 lipca w Dziale Kulturalno-Oświatowym w Sanatorium „Marconi” od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz godzinę przed koncertami w holu głównym Sanatorium „Marconi” telefon 41-370-87-50, 41-370-30-72


„Extra Korso”


Zobacz również: