Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Anna Iberszer zagra w nowym spektaklu w Teatrze Capitol.

Dodano: 13.03.17 14:36


kul57410497

Aktorka zaczęła właśnie próby do nowego spektaklu „Skok w bok” w Teatrze Capitol. Aktorka przyznaje, że dobrze czuje się w rolach komediowych. Premiera odbędzie się w czerwcu. A póki co, energiczną policjantkę Francescę z „Rancza” można teraz oglądać między innymi na deskach Och-Teatru w sztuce „Lekcje stepowania” w reżyserii Krystyny Jandy oraz w objazdowym spektaklu „Jak nie oszaleć z facetem" z udziałem postaci właśnie z popularnego z serialu TVP1.

Anna Iberszer podkreśla, że nie lubi nudy i bezczynności, dlatego też nigdy nie skarży się na nadmiar obowiązków zawodowych. Każda rola to dla niej nowa przygoda, której trzeba stawić czoła najlepiej, jak tylko się da.


– Mam bardzo dużo pracy – głównie w teatrze. Zaczęłam właśnie próby do nowego spektaklu „Skok w bok” w Teatrze Capitol. Jest to farsa z bardzo fajną obsadą, bo jest tam i Asia Moro, i Paulina Holtz, i wiele innych fajnych aktorek i aktorów. To taka klasyczna komedia pomyłek, reżyseruje Andrzej Rozhin. Na razie pierwsza próba, więc ciężko mi powiedzieć, w którą stronę to pójdzie, ale myślę, że takiej obsadzie nie może się nie udać. Cały czas gramy też spektakl „Lekcje stepowania” w Och-Teatrze – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Iberszer, aktorka i tancerka.


Widzowie „Rancza” dobrze znają Annę Iberszer z roli energicznej policjantki. Ta postać w pewnym sensie ma też swoją kontynuację w objazdowym spektaklu „Jak nie oszaleć z facetem”, który powstał właśnie na podstawie kultowego serialu. To opowieść o odwiecznych różnicach między postrzeganiem świata przez kobiety i mężczyzn, chwilami bardzo ostra i bezkompromisowa walka płci okraszona muzyką i humorem.


– Można powiedzieć: „Ranczo” wiecznie żywe – jest Pietrek, jest Hadziukowa, jest Francesca. Więc mimo że serial się skończył, to widz nadal może jeszcze obcować z tymi postaciami w trochę innej formie. Kobiety wilkowyjskie opowiadają, co tu zrobić, żeby nie oszaleć z facetem i jak takiego faceta dobrać, a potem z nim wytrzymać. Pietrek jest w charakterze egzemplifikanta, czyli na nim pokazujemy, jakie to są te reakcje dobre i złe mężczyzn. Ta sztuka jest bardzo fajnie napisana, bo rzeczywiście jest dużo śmiechu, natomiast są takie fragmenty, nad którymi można przysiąść, zastanowić się i przemyśleć – tłumaczy Anna Iberszer.


Anna Iberszer jest także choreografem oraz instruktorką, pedagogiem i teoretykiem tańców latynoskich – zwłaszcza flamenco i tanga. Swój warsztat doskonaliła m.in. w Berlinie, Wiedniu i Paryżu. Umiejętności aktorskie tancerki wykorzystali również producenci serialu „Ranczo”.


źródło:newseria.pl

Zobacz również: