Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Alicja Rega z Rzeszowa jedzie na Eurowizję

Dodano: 02.11.17 12:52


kul58780239

Alicja Rega – uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie jedzie na Eurowizję 2017! Głosowała cała Polska, a najwięcej Podkarpacie!

Alicja Rega, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, od 7. roku życia pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, wygrała Krajowy Finał Eurowizji Dziecięcej. W listopadzie będzie reprezentować Polskę na finale europejskim w stolicy Gruzji, Tbilisi. Zwycięstwo przyniosło jej wykonanie piosenki „Mój dom”. Alicja została przygotowana i zgłoszona do konkursu przez Annę Czenczek, która zaprosiła do współpracy Marka Kościkiewicza – autora słów i muzyki oraz Tomasza Filipczaka – autora aranżacji.


Występ Alicji Rega na antenie TVP 1, podczas polskiego finału Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zaśpiewana przez nią liryczna ballada „Mój dom” zdołały wzruszyć wieloletniego komentatora „dorosłej” edycji tego festiwalu Artura Orzecha. W jego ocenie Alicja jest doskonale przygotowana, by reprezentować Polskę podczas finału w Tbilisi. Piosenka, której słowa i muzykę napisał Marek Kościkiewicz, a producentem jest Anna Czenczek, ma szansę stać się przebojem tego festiwalu. To także zasługa Tomasza Filipczaka – autora oryginalnej aranżacji. W podkładzie muzycznym słychać chórki, które zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, w składzie: Patrycja Jurek, Aleksandra Wajda, Klaudia Zarzycka, Adrian Grądziel oraz Adam Szczypień. O sceniczny wizerunek Alicji zadbał zespół profesjonalistów. Twórcą stylizacji i uczesania był Bartek Ligęza. Makijaż wykonała Kinga Bednarz. Wieczorową suknię zaprojektowała Basia Olearka. Całość dopełniła biżuteria od Giorre Polska.


– Do przygotowania piosenki i występu Alicji zaprosiłam osoby, z którymi współpracuję przy wielu moich autorskich projektach i mam do nich duże zaufanie – mówi Anna Czenczek. - Naszego sukcesu nie byłoby również bez głosów publiczności. Dziękuję za wszystkie SMS-y i miłe słowa od tak wielu osób. Bardzo się cieszę, że to właśnie my będziemy reprezentować Polskę.


Finał dziecięcej Eurowizji, czyli 15. Junior Eurovision Song Contest odbędzie się 26 listopada br. w Pałacu Olimpijskim w Gruzji. Zwycięzcę wyłoni jury oraz widzowie w głosowaniu SMS. Alicja znów może podbić serca publiczności tak, jak to się stało 1 października podczas transmitowanego na żywo finału krajowego, kiedy to zagłosowały na nią tysiące osób. Szczególne wsparcie popłynęło z Podkarpacia i Rzeszowa, gdzie znajduje się, opiekujące jej talentem Centrum Sztuki Wokalnej.


14-letnia Alicja Rega mieszka w Łysej Górze, w województwie małopolskim, a od 2010 roku uczy się śpiewu u Anny Czenczek - dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, a także juror międzynarodowych festiwali. W rzeszowskim Centrum Sztuki Wokalnej Alicja rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, dykcją i interpretacją piosenki. Zdobywa wiele potrzebnych artyście umiejętności, związanych ze scenicznym ruchem, grą aktorską, ubiorem i stylizacją.


Jako reprezentantka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wzięła udział w dziesiątkach festiwali i programów telewizyjnych. W wielu wygrywała. Do wszystkich została zgłoszona i przygotowana przez Annę Czenczek. Talent i profesjonalne podejście do scenicznych prezentacji pomogło Alicji zdobyć najwyższe nagrody na wielu festiwalach piosenki, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach. Jej najważniejsze sukcesy festiwalowe Alicji to m.in.: Grand Prix X Festiwalu Piosenki Religijnej "Skowroneczek" w Nowym Sączu 2011, Grand Prix na XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu 2012, Grand Prix XI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie 2013, I miejsce w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie 2013, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium 2015, Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” 2015, Grand Prix XV Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie 2017. Teraz do tej listy trzeba jeszcze dopisać zwycięstwo w Krajowym Finale Eurowizji Dziecięcej.


Występ Alicji Rega w TVP 1 nie był jej telewizyjnym debiutem. Jej głos i twarz są doskonale znane fanom takich top produkcji, jak „Mali Giganci”, czy „Hit Hit Hurra!”. Wystąpiła również w programie TVP ABC „Petersburski Music Show”.


W muzycznym hicie telewizji TVN „Mali Giganci” grupa „Czaderek”, w których drużynie znalazła się Alicja, zajęła drugie miejsce, a ona sama została nagrodzona w rywalizacji indywidualnej i uznana za najlepszy głos I edycji programu „Mali Giganci”. 5 maja 2015 roku ukazała się płyta „Mali Giganci” wydana przez Universal Music Polska. Znalazły się na niej dwa utwory w wykonaniu Alicji – „I will love again” z repertuaru Lary Fabian oraz „There you’ll be” z repertuaru Faith Hill. Pierwsza piosenka otwiera cały album, zawierający trzynaście utworów w wykonaniu utalentowanych dzieci – uczestników programu telewizyjnego.


W talent show „Hit Hit Hurra!”, na antenie telewizji TVP 1, Alicja Rega wystąpiła w 2016 roku.Reprezentantka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pokonała w eliminacjach i podczas castingu 800 osób. Przez jedenaście odcinków jury w składzie: Edyta Górniak, Hirek Wrona i Bartek Caboń, oceniało wykonania uczestników, którzy śpiewali solo, w duetach i tercetach największe hity polskie i zagraniczne oraz występowali z gwiazdami polskiej estrady. Alicja Rega wystąpiła z zespołem Sound’n Grace i znalazła się w finale, do którego dostało się sześć osób z największą sumą punktów za wszystkie występy. Zwycięzcę programu wybierali telewidzowie w głosowaniu SMS-owym. W finale zaśpiewała utwór Czesława Niemena pt. „Dziwy jest ten świat” i zajęła II miejsce.


Serca fanów na Podkarpaciu Alicja podbiła już dawno. Mogli ją usłyszeć podczas koncertów charytatywnych, okolicznościowych, autorskich spektakli wokalno-tanecznych przygotowywanych przez Annę Czenczek i organizowanych przez CSW w Rzeszowie. Wystąpiła podczas trzech kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, brała udział w koncertach w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów oraz w spektaklach wokalno-tanecznych - „Maszerują strzelcy, maszerują” (premiera odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej) oraz „Już nie zapomnisz mnie” (premiera miała miejsce podczas otwarcia XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wzięła udział również w nagraniu płyty z kolędami pt. „Zadumany cały świat”, która ukazała się końcem 2014 roku dla uczczenia 15-lecia Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Jednym z pierwszych krążków, na którym usłyszeć można głos Alicji jest natomiast płyta polskich gwiazd „Czarodzieje uśmiechu 2” wydana w 2011 roku na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi. Znani artyści śpiewają na niej w duetach z dziećmi przeboje Majki Jeżowskiej. 8-letnia wówczas Alicja śpiewa w duecie z Braćmi Golec. Na wydanej rok później płycie „Czarodzieje uśmiechu 3” pojawia sięw duecie z Łukaszem Zagrobelnym.


W listopadzie reprezentantka Rzeszowa, Podkarpacia i Polski Alicja Rega stanie na scenie w Tbilisi jako reprezentantka Polski w finale 15. Junior Eurovision Song Contest. Trzymajcie za nią kciuki!kul_kul587802392

Zobacz również: