Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

„Serce, Serduszko“ Jana Jakuba Kolskiego już w kinach

Dodano: 28.11.14 12:33


kul61149621

Na ekranach kin można już zobaczyć familijny film drogi Jana Jakuba Kolskiego - „Serce, Serduszko”. W daleką podróż do spełnienia marzeń zabiera nas pełna uroku dwunastolatka o imieniu Maszeńka. Odtwórczynią głównej roli jest debiutująca na wielkim ekranie Marysia Blandzi, a towarzyszą jej gwiazdy polskiego kina: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała.

Debiutancka rola Marysi Blandzi została już wyróżniona specjalną nagrodą Jury 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Nagrody specjalne na festiwalu otrzymali kolejni członkowie obsady aktorskiej filmu: Maja Komorowska - za rolę zapomnianej nauczycielki tańca oraz Borys Szyc - księdza nawracającego w rytmie hip-hopu.


„Serce, Serduszko“ to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia. Główną bohaterką filmu jest twarda, bezczelna i urokliwa dziesięciolatka, z którą wyruszamy w podróż od Bieszczad aż do Gdańska. Podróż szczególną, bo podczas niej, razem z Maszeńką, odkrywamy to co naprawdę ważne i trwałe.


Dziewczynka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, by dotrzeć na egzamin do szkoły baletowej. W ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Ścigane listem gończym, napotykają na swojej drodze galerię oryginalnych postaci, wśród których znaleźli się lekarz weterynarii – do listy swoich podopiecznych dopisuje także pustelników i uciekinierów – oraz wytatuowany ksiądz głoszący kazania w rytmie hip-hopu. Maszeńki szuka jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki, by mogli odmienić ich wspólne życie.


Pracuję z dziećmi, idąc za tą samą ciekawością którą mam wobec ludzi dorosłych. Staram się dociec wyobraźni, charakteru, temperamentu, wrażliwości, sam dając się odkrywać. Taka wzajemność otwiera drogę do porozumienia. Dzieci mają dobry słuch; szybko odkrywają fałsz i powierzchowność oferty kierowanej w ich stronę. Trzeba więc być uczciwym, stawiać sprawy jasno i respektować potrzeby aktora sięgającego nam poniżej brody - mówi reżyser filmu, Jan Jakub Kolski.


„Serce, Serduszko” jest projektem świetlistym, jasnym, nasyconym ciepłem i poczuciem humoru. Wierzę, że na ten film przyjdzie do kina cała rodzina: dziadkowie, rodzice, dzieci. Lubię przemawiać z ekranu przez bohaterów dziecięcych – bez minoderii i puszczania oka, bo to się nie opłaci. Dziecko z filmu przemówi do dziecka w kinie tylko wtedy, kiedy głos z ekranu zabrzmi szczerze i naturalnie. To pewne – dodaje.


ssjj2


Poniżej link do zwiastuna filmu na YouTube:


http://youtu.be/Mv47a4dbtQc


a także teledysku do piosenki:


http://youtu.be/_TbYd5eX7Ug


Zachęcamy do odwiedzin profilu filmu na Facebooku, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji:


https://www.facebook.com/serceserduszkofilm


i na oficjalną stronę filmu:


http://www.serce-serduszko.pl---


„SERCE, SERDUSZKO”


Premiera: 21 listopada 2014


Reżyseria i scenariusz: Jan Jakub Kolski


Zdjęcia: Piotr Lenar


Obsada: Marysia Blandzi, Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Gabriela Muskała, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka, Lidia Bogaczówna, Wiesław Cichy


Produkcja: Polska 2014


Producent: Studio Filmowe Tramway


Koproducenci: Agora S.A., Alvernia Studios, Fundacja Sztuki Filmowej Ingenium, Orange Polska, TW Investments


Film „Serce, Serduszko” zrealizowano przy udziale finansowym Miasta Łodzi.


Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Dystrybucja: NEXT FILM


ssjj3


Zobacz również: