Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Barwna parada dzieci z całego świata – Brave Kids opanowały Przemyśl

Dodano: 28.06.17 12:53


kul61907647

Barwne pokazy taneczne, występy muzyczne oraz dużo dobrej zabawy – w minioną niedzielę w Przemyślu odbyła się Międzynarodowa Parada Brave Kids. Dzieci z całego świata zaczarowały mieszkańców miasta, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy. W najbliższy piątek młodzi artyści zapraszają na wyjątkowy spektakl.

W niedzielne popołudnie ulicami Przemyśla przeszedł radosny korowód pełen muzyki, śpiewu i tańców. Wzięły w nim udział dzieci z różnych stron świata, które przyjechały do Przemyśla w ramach międzynarodowego projektu – Brave Kids. Mieszkańcy miasta byli zachwyceni i chętnie przyłączali się do zabawy. Do kolorowej parady mógł dołączyć każdy. Wydarzenie było częścią obchodów przemyskiego Święta Fajki.


- To było niezwykle barwne i radosne wydarzenie – mówi Magdalena Pardel - Trefler, organizatorka projektu Brave Kids w Przemyślu. – Młodzi artyści podczas parady pokazali swoje talenty i z dumą reprezentowali kraje, z których pochodzą. Wzbudziło to duży entuzjazm wśród publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi. Było mnóstwo pozytywnej energii. Występy te miały pokazać radość i siłę, jaką mają w sobie dzieci, niezależnie od trosk


i smutnych doświadczeń, jakie je często spotykają.


Swoje umiejętności mieszkańcom Przemyśla zaprezentowali członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego Pąki z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Duży entuzjazm wzbudził również pokaz Małych Pszczółek z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido oraz ukraińskiego zespołu ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa.


Niedzielna parada to przedsmak wspólnego występu, do którego dzieci już od tygodnia przygotowują się podczas warsztatów artystycznych. Spektakl finałowy Brave Kids będzie można zobaczyć już 30 czerwca, o godz. 18.00 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.


„Odważne dzieci” spędzą w Przemyślu w sumie dwa tygodnie. Przez ten czas nie tylko biorą udział w warsztatach artystycznych, ale przede wszystkim dobrze się razem bawią. Od samego początku wśród uczestników projektu panuje bardzo ciepła i przyjacielska atmosfera. Młodzi artyści pozostaną w Przemyślu do końca czerwca.


Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata – ich wspólne tworzenie, a przede wszystkim możliwość zaprzyjaźnienia się. Jego celem jest „oddanie głosu dzieciom”. Wiele z nich żyje na co dzień w trudnych warunkach, są ubogie, nie mieszkają z rodzicami.kul_kul619076472

Zobacz również: