Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Nasz film z kolejną nagrodą!

Dodano: 19.06.15 18:10


kul62588670

Film Podkarpackie po naszej myśli zdobył II nagrodę główną w kategorii "Spot promujący region", podczas X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt. Nagrodę podczas gali w Warszawie odebrał Adam Hamryszczak, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.

Film powstał w 2014 r. Był to rok szczególny dla Podkarpacia – minęło 10 lat od akcesji Polski do Unii Europejskiej. Lata te, to czas niezwykle udany, ponieważ zrealizowano wiele przedsięwzięć i projektów korzystnych dla mieszkańców regionu. Dzięki Funduszom Europejskim, w tym RPO WP 2007-2013, zmienił się wizerunek regionu. Film „Podkarpackie po naszej myśli” pokazuje, że w ostatnich latach staliśmy się świadkami wielkiego skoku cywilizacyjnego naszego województwa. Ten skok nie byłby możliwy, gdyby nie Fundusze Europejskie.


Podkarpackie jest regionem szeroko otwartym na rozwój biznesu i inicjatyw prorozwojowych. Budujemy naszą gospodarkę w oparciu o nowoczesne technologie, które znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle lotniczym. Lotnictwo, mające w naszym regionie niezwykle bogate tradycje jest obecnie wiodącym sektorem podkarpackiej gospodarki. Stawiamy również na rozwój turystyki, bo Podkarpackie dysponuje potężnym potencjałem, który w ostatnim czasie jest potęgowany dzięki powstającym gospodarstwom agroturystycznym i rozwojowi rolnictwa ekologicznego. Nie brakuje również inwestycji w infrastrukturę kultury i sportu, dzięki którym te dziedziny życia społecznego przeżywają w ostatnich latach dynamiczny rozwój.


Skąd nazwa „Podkarpackie po naszej myśli”? W 2009 roku jedna z warszawskich agencji reklamowych realizująca na nasze zlecenie kampanię promującą RPO WP 2007-2013, zaproponowała hasło, które już na stałe przyjęło się do naszych działań informacyjno–promocyjnych. „Podkarpackie po naszej myśli” – bo wszyscy razem tworzymy otaczającą nas rzeczywistość. Film na nasze zlecenie wyprodukowała Agencja Reklamowa Bogaczewicz z Rzeszowa.


nfzk2Podczas jubileuszowej X edycji festiwalu zaprezentowano 160 filmów z 35 krajów. Oceniało je międzynarodowe jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego, producenta filmowego, prezesa Studia Filmowego Semafor, zdobywcę Oscara za film Piotruś Pan.


Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt (Film, Art & Tourism) organizowany jest na rynku międzynarodowym od 10 lat. Jest jedynym festiwalem o tym profilu w Poslce i jako jedyny w kraju należy do międzynarodowej organizacji CIFFT, która zrzesza najważniejsze w branży festiwale świata.Tomasz Leyko


Rzecznik prasowy UMWP


Zobacz również: