Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Wiesław Pasławski

Dodano: 10.12.15 20:16


kul66154736

MONSUN - „W tej opowieści dzieje się tak wiele i tak szybko, iż momentami trudno uwierzyć w to, że to wciąż literatura, a nie hollywoodzki film:)”

„Monsun” to trzy nowele o tematyce sensacyjnej. Łączą je wspólni bohaterowie – oficerowie amerykańskiego wywiadu, których zadaniem jest rozwikłanie zagadkowych i niebezpiecznych zjawisk, takich jak: ogromne ogniste kule o średnicy kilkunastu kilometrów niszczące całe miasta, niezwykle częste powodzie i trzęsienia ziemi w różnych częściach globu, nawet tam, gdzie nigdy dotąd one nie występowały oraz obiekty poruszające się w powietrzu z zawrotną prędkością dziesięciu machów, zestrzeliwujące masowo wojskowe samoloty.


Gra toczy się o wysoką stawkę, ponieważ liczne katastrofy pochłaniają życie tysięcy ludzi. Zaangażowane są armia amerykańska, wywiad wojskowy i oddziały specjalne. Ze względu na globalną skalę kataklizmów, akcja książki dzieje się na całym świecie.


Przedstawione wydarzenia są tajemnicze i zagadkowe, a działania agentów zmierzające do poznania prawdy odsłaniają fakty, które powodują, że lektura z każdą przeczytaną stroną staje się coraz ciekawsza.


Fragmenty recenzji


„Książka Wiesława Pasławskiego to historia pełna emocjonującego napięcia, nagłych zwrotów akcji i przede wszystkim ciągłych zaskoczeń, które to są udziałem czytelnika. Już sam początek każdej z tych mini opowieści jest swoistym „trzęsieniem ziemi”, po którym wcale to nie jest spokojniej i mniej ekscytująco, a wręcz przeciwnie:).”


„W tej opowieści dzieje się tak wiele i tak szybko, iż momentami trudno uwierzyć w to, że to wciąż literatura, a nie hollywoodzki film:)”


„Tak naprawdę to niemalże każda kolejna strona danej mini opowieści, przenosi akcję w inne miejsce, odkrywa nowe wątki i przedstawia nam nowych bohaterów, innych zaś „żegna” w naszym imieniu. Co ważne, przy tak rozbudowanej i dosyć szczegółowej narracji, całość sprawia wrażenie bardzo uporządkowanej, logicznej, nie wprawiającej czytelnika w stan pewnego zagubienia. Jedynym mankamentem tej sytuacji może być to, że czasami nie zdążymy „przetrawić” danego wydarzenia na kartach tej opowieści, a już autor częstuje nas kolejnym wielkim „bum”, które absolutnie zmienia całą postać rzeczy w tej historii..;)”


Autor: Wiesław Pasławski


Wydawnictwo: Wiesław Pasławski


Data wydania: 18.11. 2015


Oprawa: miękka


Liczba stron: 165


Format: 14.5 x 20.5 cm


Numer ISBN: 9788394297114


Sugerowana cena 26 zł.


Zadzwoń do swojej ulubionej księgarni


i zamów „Monsun”.


Zobacz również: