Odwiedziło nas:
Dodano: 10.01.23 11:50
Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży to wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach.
Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Zajęcia prowadzone są w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzono także grupy dla dorosłych.
Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.
Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem sprawuje dr Anna Czenczek nauczyciel emisji głosu i menedżer stojąca za festiwalowymi i telewizyjnymi sukcesami takich młodych gwiazd.
Warsztaty wokalne odbędą się Salach konferencyjnych Urban Lab i w Centrum Sztuki Wokalnej w terminie 23 – 27 stycznia 2023 r.
Grono instruktorów współtworzą wybitni praktycy sztuki scenicznej, gościliśmy już: Kasię Łaskę, Danutę Błażejczyk, dr Annę Czenczek, Krystynę Prońko, Michała Rudasia, dr Bartosza Listwana, prof. Jadwigę Gałęską Tritt, Tomasza Steciuka, dr Barbarę Tritt, Marka Hojdę, Szymona Tritt, Tomasza Filipczaka, Jerzego Petersburskiego Jr.
Wśród tegorocznej kadry znajdują się: Danuta Błażejczyk, Monika Urlik oraz dr Anna Czenczek odpowiadająca również za kierownictwo muzyczne.
Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.
Monika Urlik – wokalistka, skrzypaczka, dyrygent chóralny, kompozytorka, autorka tekstów. W 2006 zdobyła główna nagrodę w międzynarodowym festiwalu Pepsi Vena Festiwal za swój utwór „Time after time”. W 2006 zdobyła także nagrodę prezydenta miasta Sopot na festiwalu Top Trendy także za utwór „Time after time”. 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie TVP2 Bitwa na głosy. 9 maja 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Nie wie nikt”. W pracy nad albumem wspomagali ją m.in. Aleksander Milwiw-Baron oraz Marek Błaszczyk. Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Domek bez adresu" z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory "Nie wie nikt" oraz "Ty i ja", znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu „Prawo Agaty”. W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym, rozgrywanym 3 marca, zajęła trzecie miejsce. Obecnie pracuje nad kolejnym albumem ze szwedzkim producentem Niklasem Bergqust. Współpracuje z teatrem 6 piętro w Warszawie, a także z wieloma polskimi artystami.
dr Anna Czenczek - dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie”z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” – z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie.
W bogatym programie XI edycji Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych dla Dzieci i Młodzieży poprowadzą oni zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem.
Zapraszamy do zapisów! Ilość miejsc ograniczona!
Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza internetowego: https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial
Zapraszamy także do kontaktu pod numerem telefonu: 604 117 433!
Organizator:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Urban Lab Rzeszów
Współpraca:
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia
Fundacja Apetyt na Kulturę
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Firma handlowo-usługowa AMKO
Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via” Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów
Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
Nowiny24.pl
Echo Rzeszowa
Media Rzeszów
Nasz Dom Rzeszów
Zobacz również: