Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Anna Maria Jopek - Najciszej

Dodano: 18.01.18 10:51


kul76865040

ANNA MARIA JOPEK - „NAJCISZEJ”

19 lutego 2018, godz. 19:00 (poniedziałek)


Filharmonia Podkarpacka, ul. Fryderyka Szopena 30, Rzeszów


Bilety w cenach: 79 zł (Strefa C), 99 zł (Strefa B), 129 zł (Strefa A)


Bilety dostępne: www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl oraz sklepach sieci Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt.


Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.


Muzyka do przytulenia - takie założenie artystyczne przyjęła Anna Maria Jopek na lutowe, około walentynkowe grania. O miłości, akustycznie, w doborowym towarzystwie…


Po koncertach w wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na swój nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką. Zaprasza AMJ:


Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuję też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością wykonamy bossanovy – w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich do takiego grania. Wystąpią:


Kuba Stankiewicz – sama wrażliwość pianistyki


Mitchell Long – gitarzysta, którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie, jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalnym, wszechstronnym i uroczym


Pedro Nazaruk – multiinstrumentalista i mój kompan wokalny


Robert Kubiszyn – wiadomo… tym razem tylko na kontrabasie


Paweł Dobrowolski – którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.


Założenie? Gramy energią, nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach, a w sobie samych. Chciałabym, żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy się uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem.


10 lutego | Łomianki/Jazz Cafe


11 lutego | Łomianki/Jazz Cafe


12 lutego | Chorzów/Teatr Rozrywki


14 lutego | Lublin/Teatr Stary


15 lutego | Lublin/Teatr Stary


17 lutego | Nysa/Nyski Dom Kultury


18 lutego | Kraków/Teatr im. J. Słowackiego


19 lutego | Rzeszów/Filharmonia Podkarpacka


23 lutego | Stambuł/Cemal Resit Rey Concert Hall


24 lutego | Izmir/AASSM


Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.


Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.


Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła.


Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny.kul_kul768650404

Zobacz również: