Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Mariusz Malec: „Zabójcza pewność” Marcusa Lloyda

Dodano: 07.04.15 13:26


kul79096953

Kilka dni temu mogliśmy obejrzeć w Teatrze Telewizji spektakl Marcusa Lloyda pod tytułem „Zabójcza pewność”. Jego reżyserem jest Mariusz Malec – kielczanin, absolwent II LO im. Jana Śniadeckiego, Wydziału Filozofii KUL oraz podyplomowych studiów reżyserii filmowo-telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Sztuka opowiada o doświadczonych przez los ludziach. Ona – była baletnica Elizabeth (Magdalena Cielecka), od dnia wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Pisze powieść. On- bezrobotny, uzależniony od alkoholu aktor Michael (Grzegorz Małecki),zostaje „czytelnikiem” jej dzieła. Widz jest świadkiem ich spotkania.


W ostatnim wywiadzie promującym sztukę reżyser wyznał: „Od wielu lat szukam ciekawych tekstów- myśląc o telewizji i teatrze. Udało mi się trafić ostatnio na bardzo piękny, ciekawy, dobry do grania dla aktorów tekst pana Marcusa Lloyda. (…) Nie chowamy się za żadnymi dekoracjami, nie wprowadzamy żadnych efektów, którymi posiłkuje się XXI wiek. Nie ma jakiegoś szalonego montażu, w którym mamy się zgubić po to, żeby zaraz znaleźć. Wszystko jest klasyczne – wspaniały temat do zagrania dla trzech aktorów.


Bardzo się cieszę, że wreszcie mam tekst, który będzie miał polską prapremierę w teatrze telewizji. Wiem, że sam autor tak jest ciekaw tej realizacji, że prywatnie przyjeżdża do Polski po to, by usiąść wygodnie w fotelu i zobaczyć własną sztukę.”mmzp2Warto dodać, że Mariusz Malec jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, telewizyjnych widowisk teatralnych oraz teledysków. Jego debiut fabularny – „Człowiek wózków” (2000), został nazwany przez krytykę „metafizycznym kinem drogi”. Gratulujemy sukcesu i życzymy realizacji, kolejnych projektów.„nKielce.pl Extra”


Zdjęcia: I. Sobieszczuk (www.teatrtelewizji.tvp.pl)


Zobacz również: