Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

"Projekt z ZUS"

Dodano: 20.06.18 17:40


kul80965267

Rzeszowscy uczniowie wygrywają Ogólnopolski Konkurs w ramach „Projektu z ZUS”

Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi


w Rzeszowie zajęli pierwsze miejsce w Polsce w kategorii „Komiks” oraz trzecie w kategorii „Plakat” Ogólnopolskim Konkursie w ramach „Projektu z ZUS”. Uczniowie tej szkoły bo ubiegłorocznym wyróżnieniu w bieżącym roku zostali laureatami.


Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze prace promujące ideę ubezpieczeń społecznych


w ramach „Projektu z ZUS”, który realizowany był w roku szkolnym 2017/2018. „Projekt z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział blisko 5,4 tys. młodych osób z całej Polski. Zadaniem uczestników było wykonanie – filmu, plakatu, komiksu lub animowanej prezentacji Power Point – materiału wyjaśniającego rolę ubezpieczeń społecznych.


"Projekt z ZUS" to propozycja wprowadzenia elementów wiedzy o ubezpieczeniach społecznych aktywizującą metodą projektu edukacyjnego. Opracowana została z myślą o uczniach gimnazjów


i w roku szkolnym 2016/2017 w nich realizowana. Po reformie szkolnictwa i likwidacji gimnazjów będzie realizowana w szkołach podstawowych. „Projekt z ZUS” polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji, podczas której przybliża uczniom tematykę ubezpieczeń społecznych. Po lekcji uczniowie wykonują projekt edukacyjny, w którym mają wyjaśnić, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.


„Projekt z ZUS” to ABC wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Wiedzy, która dla młodych ludzie będzie przydatna przez kolejne etapy życia. Rzeszowscy uczniowie już po raz kolejny wykazali się kreatywnością na polu ubezpieczeń społecznych”-

Alicja Kochanowicz-Grabuś - Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, Oddział ZUS w Rzeszowie.


Wojciech Dyląg


regionalny rzecznik ZUS


w województwie podkarpackim


Zobacz również: