Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

"Morze Perspektyw!"

Dodano: 30.12.19 17:28


kul84868041Zadaniem konkursowym było przygotowanie filmu, gry planszowej lub opowieści fotograficznej w projekcie edukacyjnym „Gospodarka Morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski!”. Pierwsze miejsce zajęła praca "Nadmorskie przygody", przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, drugie - praca "Jak pływać, to tylko na #morzuperspektyw" uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, a trzecie - gra "Połowy" opracowana przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Dodatkowo, przyznano także wyróżnienia dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy.


"Wszystkie prace zostały przygotowane z wielkim zaangażowaniem, zarówno samych uczniów jak i nauczycieli, dlatego wskazanie zwycięzców nie było łatwym zadaniem" - mówi Maciej Styczyński, Naczelnik Wydziału Przemysłu Okrętowego z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - "Cieszy też to, że młodzież poświęciła czas i energię by zastanowić się nad przyszłością polskiego gospodarki, wszak za chwilę ta przyszłość będzie ich codziennością".


Konkurs "Morze Perspektyw!" był częścią ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gospodarka morska - warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski", w którym wzięło udział 15 000 uczniów i 100 nauczycieli z 300 szkół, z wybranych sześciu województw oddalonych od Morza Bałtyckiego. Celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat warunków, kierunków zatrudnienia i perspektyw rozwoju zawodów związanych z gospodarką morską.


"Dzięki temu projektowi udało się dotrzeć do dużej liczby osób - zarówno do młodzieży, jak i nauczycieli - z zagadnieniami wchodzącymi w obszar działania Ministerstwa. Zostały przybliżone wartości, jakie nam przyświecają, szczególnie w zakresie rozwoju portów, które są oknem na świat i dają morze perspektyw dla młodych ludzi. Praktyczne zastosowanie materiałów edukacyjnych, po które tak chętnie sięgali i uczniowie i nauczyciele, pozwoliło uczestnikom choćby zastanowić się nad tym, czy nie łączyć swej przyszłości z gospodarką morską - dodaje Maciej Styczyński z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.Pełna lista nagrodzonych:


1 m iejsce: "Nadmorskie przygody" - Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Praca przygotowana przez uczniów: Mateusza Gergonta, Kamila Czenczeka, Marka Stanisławczyka, Jakuba Karnasa i Krzysztofa Durysa, pod kierunkiem nauczyciela - Anny Fary.


2 miejsce: "Jak pływać, to tylko na #morzuperspektyw" - Gospodarka Morska - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. Praca przygotowana przez uczniów: Mikołaja Koniecznego, Natalię Nowak i Natalię Niewiadomską, pod kierunkiem nauczyciela - Katarzyny Bombrych.


3 miejsce: Gra „Połowy” - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Praca przygotowana przez uczniów: Mateusza Misiarza, Karinę Gaber, Oliwię Przybyłkę, Szymona Zioło i Pawła Brockiego, pod kierunkiem nauczyciela - Dominikę Krawczyk.


Wyróżnienia:kul_kul848680412 “Morskie perspektywy” - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie. Praca przygotowana przez uczniów: Piotra Nakoniecznego, Rafała Wdowika i Mariannę Sygułę, pod kierunkiem nauczyciela - Barbary Howis.


“Poznaj Polskie Wybrzeże” - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie. Praca przygotowana przez uczniów: Patrycję Gmerek, Katarzynę Golińską, Klaudię Prędką i Natalię Otorowską, pod kierunkiem nauczyciela - Barbary Howis.


“Morze szansą rozwoju” - Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Praca przygotowana przez uczniów: Paulin Krzywińską, Oliwię Ratuszny i Jagodę Szydłowską, pod kierunkiem nauczyciela - Barbary Fedak - Nowak.


“Morze perspektyw gospodarki morskiej” - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy. Praca przygotowana przez uczniów: Dominika Michalskiego, Kingi Zgrzebnickiej, Martyny Rak, Mateusza Pawlus i Michała Pawlus, pod kierunkiem nauczyciela - Pawła Andrzejczyka.


Nagrodzeni nauczyciele:


Barbara Howis - za zmotywowanie największej liczby uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie.


Ewa Betiuk - za merytoryczne wsparcie swoich uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.


Więcej informacji: http://konkurs.gospodarka-morska.pl/

Zobacz również: