j Media Rzeszów - wiadomości z podkarpacia

Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Walczyk z bachatą...

Dodano: 19.04.18 14:42


kul87362588

Walczyk z bachatą...

Bachata to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka tego rodzaju utworów jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa. Najczęściej mówią one o smutku i złamanym sercu. Często jest ona porównywana do bluesa.


Została ona wymyślona przez służących, którzy śpiewali piosenki do tej muzyki na koniec dnia pracy. Tworzyli muzykę na nietypowych instrumentach, przedmiotach łatwo dostępnych, niekoniecznie instrumentach muzycznych. W niektórych częściach Dominikany słowa bachata używa się na określenie śmieci, ale jednak większość ludzi twierdzi, że oznacza przede wszystkim zabawę, imprezę. Niektórzy twierdzą, że termin wywodzi się z włoskiego ballata, używanego na określenie muzyki popularnej kilka stuleci wstecz na Półwyspie Apenińskim. Bachata nie rozpoczynała swojej kariery jako taniec uwielbiany na salonach i mocno popularny, jak to ma miejsce w dzisiejszych czasach.


Niedawno warsztaty właśnie z bachaty zorganizowała dla miłośników tańca rzeszowska szkoła Lemon Salsa. Współorganizatorem wydarzenia była Estrada Rzeszowska, która udostępniła tancerzom gościnne progi Podziemnej Trasy Turystycznej.
kul_kul873625882- Taniec ten jest bardzo zmysłowy i uczuciowy, tańczony często w bardzo bliskim kontakcie pomiędzy partnerami. Eksponujący jednak przede wszystkim partnerkę - podkreśla Kamil Walczyk, właściciel szkoły.


Trzydniowe warsztaty poprowadzili znakomici, polscy instruktorzy: Duda & Julia, którzy prowadzą obecnie zajęcia głównie w Warszawie oraz Raś i Jankowska, założyciele największej szkoły bachaty w Polsce. Obie pary prowadzą też liczne warsztaty w kraju i za granicą.


Tekst i zdjęcia: MARCIN KALITAkul_kul873625883

Zobacz również: