Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

22. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

Dodano: 14.01.16 19:40


kul91148953

Serdecznie zapraszamy na 22. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

„Ich czworo” podczas „Szaleństw nocy” przyprawi Was o „32 Omdlenia” i ból brzucha ze śmiechu!


5-7 lutego 2016 na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie


Ich czworo


Gabrieli Zapolskiej


Czas trwania 135 min. (bez przerwy)


22rs3Znakomita obsada, wyśmienicie wykreowane postaci i tekst doskonale wpisujący się w dzisiejszą rzeczywistość. A wszystko to w magicznym klimacie Wigilii i Sylwestra.


Przedstawiamy pełną komicznych sytuacji sztukę o trójkącie małżeńskim i walce o szczęście.


Mąż i żona, mieszkając pod jednym dachem, żyją zupełnie osobno. Każde na swój sposób próbują ułożyć swoje życie. Podczas gdy on wycofuje się ze świata i żyje pracą, ona szuka pocieszenia w relacji z innym mężczyzną.


Pogubieni w miłości i zaślepieni egoizmem bohaterowie, mimo łączącego ich uczucia wciąż się ranią i zapominają o tym, co w życiu najważniejsze.


Niemym świadkiem kryzysu rodziny jest córka, która nie ma na nic wpływu i musi się odnaleźć w sporze rodziców. Trudny i dla wielu bolesny temat jest podany w lekkiej i niezwykle dowcipnej formie. W konsekwencji dorośli uwikłani w siatkę wzajemnych pretensji, nieszczerości i obaw z jednej strony prowokują do poważnej refleksji, ale z drugiej wywołują niepohamowany śmiech i ból brzucha.


Szaleństwa nocy


Davida Greiga i Gordona McIntyre’a


Czas trwania 90 min. (bez przerwy)


22rs4Ekscentryczni artyści, którzy nie potrafią funkcjonować w ciągu dnia, spotykają się tuż po zachodzie słońca, by odreagować, poradzić sobie z problemami i po prostu pobyć razem. Wspólnie zaczynają opowiadać historię Heleny i Boba, która staje się opowieścią o potrzebie uczucia, za jakim tęskni każdy z nas.


Ona – atrakcyjna, samotna prawniczka, specjalizująca się w rozwodach. Zdeterminowana, żeby nie spędzać piątkowej nocy samotnie.


Nazajutrz ma być druhną na weselu swojej siostry i choć jest przeciwna instytucji małżeństwa, ma się przymilać, pozować do zdjęć, zabawiać gości i nie zwariować…


On – kiedyś szkolna gwiazda, dziś drobny gangster na usługach mafii, który nienawidzi prawników. W wolnych chwilach w jednej z piwnicznych winiarni czyta Dostojewskiego.


Prezentujemy muzyczną komedię romantyczną, która trzyma w napięciu jak dobry kryminał.


Przypadkowe spotkanie przeradza się w nocny spacer po Krakowie, pełny zaskakujących i czasem ryzykownych spotkań.


Odkryjcie wraz z nami magię nocy, która przyciąga osamotnionych bohaterów.


32 omdlenia


Antoniego Czechowa


Czas trwania 120 min. (z dwiema przerwami)


22rs2Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Jerzy Łapiński razem w teatralnej uczcie!


Prezentujemy komedię Antoniego Czechowa rozpisaną na trzy żarty sceniczne: „Niedźwiedź”, „Oświadczyny” i „Historia zakulisowa”.


Przezabawna opowieść o życiu rosyjskiego ziemiaństwa w XIX wieku, która jest aktualna po dziś dzień. W sugestywny sposób prezentuje ludzkie słabości, niedoskonałości oraz próbę ukrywania prawdziwych namiętności.


Czechow nieco przerysowując charaktery swoich bohaterów, doskonale opisał ludzką naturę, wyposażając ją w cechy bardzo charakterystyczne dla różnych typów osobowości.


Dobitnie podkreślają to aktorzy, którzy wcielają się w kilka postaci.


Siłę rażenia „32 omdleń” stanowi przede wszystkim ogromna dawka komizmu sytuacyjnego znakomicie skomponowanego z komizmem Czechowowskiego języka. Jednak nie dajcie się zwieść! Między żartami scenicznymi ukryte są gorzkie prawdy i refleksje.


Sztuka doprowadza do łez śmiechu, a znakomici aktorzy zachwycają. Nie bez powodu po premierze w kwietniu 2011 roku spektakl został ogłoszony hitem nad hitami, na który zdobycie biletu nadal jest nie lada wyzwaniem.


Benefisowy spektakl Jerzego Stuhra, przygotowany na 40-lecie debiutu scenicznego.


Zobacz również: