Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

2 najwyższe nagrody dla wokalistów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie!!!

Dodano: 10.12.15 19:47


kul9633458

Aż 2 nagrody dla reprezentantek Rzeszowa z Centrum Sztuki Wokalnej – przygotowanych przez Annę Czenczek, dyrektorkę tej szkoły oraz pomysłodawczynię i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival„ – zdobyły najwyższe laury podczas XX POLSKO-NIEMIECKIEGO FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium 2015.

I część festiwalu połączona była z Paradą Oktoberfestu oraz z częścią konkursową i odbyła się w dniach 18 – 21 września 2015.


Alicja Rega oraz Ania Dąbrowska, reprezentowały Rzeszów i Polskę w XX POLSKO-NIEMIECKIM FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium 2015, a Anna Czenczek zasiadała w Jury, jednak nie mogła głosować na swoje uczennice.


Uczniowie CSW śpiewali wśród najlepszych dzieci z Polski i z Niemiec, które na swoim koncie mają liczne sukcesy w festiwalach i programach telewizyjnych.


Konkurs trwał 2 dni i wokaliści z Polski obowiązkowo musieli wykonać utwór w języku niemieckim, a wokaliści z Niemiec – w języku polskim.


Uczennice Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracujące pod kierunkiem Anny Czenczek, wyśpiewały aż dwie najwyższe nagrody.


Grand Prix XX POLSKO-NIEMIECKIEGO FESTIWALU KULTURY DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ- „Razem we Wspólnej Europie” Monachium 2015 otrzymała Alicja Rega za piosenkę „Ich wollte nie Erwachsen sein” z rep. Petera Maffaya.


„Wiedzieliśmy, że na festiwalu będzie dużo świetnie śpiewających wokalistów nie tylko z Polaki, ale i z Niemiec, dlatego specjalnie aranżowaliśmy utwór tak, żeby pokazać go w innej interpretacji.


Nasze wykonanie tak bardzo spodobało się jury, że Alicja Rega wyśpiewała nagrodę Grand Prix, a piosenkę będziemy nagrywać na prośbę organizatorów, aby przesłać ją do samego Petera Maffaya”.


Alicja od 5 lat uczy się śpiewu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek wyśpiewał wiele nagród na festiwalach w kraju i zagranicą.


Pierwsze miejsce natomiast zdobyła Anna Dąbrowska za piosenkę „Jambolaya” z rep. Anny Jantar. W czerwcu Ania wyśpiewała również I miejsce na 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty Fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej i śpiewała w duecie z Grzegorzem Hyżym.


Dziewczynki w nagrodę pojadą do Hanoweru 12 grudnia 2015, wraz z nauczycielką Anną Czenczek, by wziąć udział w koncercie „Dźwięki które łączą”.


Grand Prix oraz 8 najwyższych nagród dla wokalistów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracujących pod kierunkiem Anny Czenczek!!!


Aż 9 najwyższych nagród zdobyli reprezentanci Rzeszowa z Centrum Sztuki Wokalnej podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”, przygotowani przez Annę Czenczek - dyrektorkę tej szkoły oraz pomysłodawczynię i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival„. Poza tym otrzymali 6 nagród specjalnych – nominacji do bezpłatnego wyjazdu i udziału w festiwalu w 2016 roku, w Turcji, które przyznał juror turecki Tolga Gurdil.


Konkurs odbył się w dniach 27 – 29 października 2015. Wśród finalistów festiwalu znaleźli się reprezentanci m.in. z Rumunii, Mołdawii, Izraela, Portugalii, Hiszpanii i wielu uczestników z całej Polski. Konkurs trwał 2 dni i w każdym przesłuchiwani byli ci sami uczestnicy, którzy mieli zaprezentować różny repertuar muzyczny. W każdym dniu uczestnicy oceniani byli przez międzynarodowe jury, które przyznawało punktację w skali do 10 punktów za wykonaną piosenkę, a na koniec punkty za wszystkie wykonania były sumowane.


Grand Prix zdobyła dwunastoletnia Alicja Rega w kategorii 11-13 lat, a 3 miejsce w tej samej kategorii Sara Smela.


W kategorii 14-16 lat 1 miejsce ex aequo oraz nagrody specjalne zdobyły Julia Kawa i Karolina Kopeć,


2 miejsce i nagrodę specjalną Oliwia Skóra, a 3 miejsce Klaudia Zarzycka.


W kategorii zespoły wokalne 16-19 lat 1 miejsce oraz indywidualne nagrody specjalne zdobył zespół Trio CSW w składzie: Milena Machowicz, Dominika Wylaź i Klaudia Lampart.


W kategorii 17-25 lat 2 miejsce ex aequo zdobyli Maria Socha i Adam Szczypień.


„Poziom festiwalu był bardzo wysoki, dlatego bardzo się cieszymy, że zdobyliśmy tak dużo nagród”.


Kolejne Grand Prix oraz najwyższe nagrody dla podopiecznych Anny Czenczek tym razem w


XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej- Warszawa 2015


Aż osiem nagród zdobyli podopieczni Anny Czenczek z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, z JS 2021 im. płk. Leopolda Lisa – Kuli ZS „Strzelec” oraz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie.


W XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków pod Patronatem Pani Karoliny Kaczorowskiej - Małżonki ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego, odbywającym się przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięło udział na etapie szkolnym (według informacji nadesłanych przez placówki oświatowe) tysiąc dwieście trzydzieści siedem osób.


W eliminacjach ogólnopolskich odbywających się w dniach 21-24 listopada 2015 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej wzięło udział 342 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne z całego kraju oraz zespoły artystyczne reprezentujące placówki kulturalne, stowarzyszenia z:


2nnd2Aleksandrowa Kujawskiego, Białowieży, Broku, Chorzeli, Ciechocinka, Dębe Wielkiego, Izbicy Kujawskiej, Jedlni-Letniska, Jelcza-Laskowic, Józefowa, Kielc, Kruszewa, Lublina, Łodzi, Łomży, Mokrej Wsi, Nowej Sarzyny, Sochaczewa, Stawek, Nowin, Otwocka, Rzeszowa, Warszawy, Włocławka, Wołomina, Wołuszewa, Wrocławia, Zygier.


Jury w składzie:


Danuta NAGÓRNA – przewodnicząca, aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie


Ewa MAKOMASKA - aktorka Teatru Polskiego w Warszawie


Adam BIEDRZCYKI – aktor Teatru Polskiego w Warszawie


Edward MIZIKOWSKI – poeta, działacz opozycji niepodległościowej


Jerzy MOLGA - aktor scen warszawskich, filmu i telewizji


Jakub KALISZ – sekretarz jury, członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków


Jan Józef KASPRZYK – prezes Związku Piłsudczyków


Antoni PIEKAŁKIEWICZ – członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków


Jakub RADZIĘTA – historyk, członek Rady Programowej Związku Piłsudczyków


Decyzją Jury Grand Prix otrzymał Dominik Tudryn za utwór Jana Lechonia pt. „Matka Boska Częstochowska”. Dominik Tudryn wygrał także nagrodę specjalną i wraz z Anną Czenczek zostali zaproszeni przez Panią Beatę Biały – dyrektorkę Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej, do gościnnego występu wraz z Orkiestrą Obrony Narodowej.


W kategorii wiekowej szkół podstawowych (śpiew) I miejsce zajęła Anna Dąbrowska, a II miejsce Aleksandra Kędra i Jagoda Leś. W kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych (śpiew) Jury przyznało I miejsce Patrycji Żak, a II miejsce Julii Nowak. Natomiast wyróżnienia wyśpiewały Anastazja Jajuga i Żaneta Kosior.


Wszyscy uczniowie pracują pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz pomysłodawczynię i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „ Rzeszów Carpathia Festival”.


Poziom wielu prezentowanych utworów, dobór repertuaru i wykonanie zasługują na wysokie uznanie i ocenę. W sposób szczególny organizatorzy i jury konkursu dziękują nauczycielom i pedagogom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie uczestników konkursu.


Uroczysty finał i koncert laureatów odbył się 4 grudnia 2015 roku w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie.


W dniach 28-19 listopada 2015


Za nami kolejna już - VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo - Jazzowej Lublin 2015. Tegoroczny bardzo wysoki poziom Festiwalu był zaskakujący nie tylko dla organizatorów, ale i dla jury, publiczności oraz uczestników. Z radością informujemy, że Oliwia Skóra uczennica Anny Czenczek wyśpiewała III miejsce.


W dniach 4-6 grudnia 2015 obyły się Młodzieżowe Konfrontacje Muzyczne w Strzyżowie.


W ramach festiwalu obyły się także warsztaty wokalne prowadzone przez Magdalenę Durecką oraz Krzysztofa Ścierańskiego, zasiadających w jury. Magda Durecka to muzyk i wokalistka, mająca na swoim koncie 25 płyt solowych, a Krzysztof Ścierański to gitarzysta rockowy i jazzowy, współpracujący z największymi artystami polskiej estrady.


Adam Szczypień, reprezentujący Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie uczy się śpiewu pod okiem Anny Czenczek, zdobył II miejsce.


Zobacz również: