Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

"Nina i Paul" Czy dwie osoby jednocześnie mogą przeżywać to samo?

Dodano: 08.02.19 09:39


kul96428605Dwie osoby przeżywają coś jednocześnie, ale czy to jest to samo? Odpowiedź może być tylko jedna: nie! Dlatego historia, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Niny i Paula.


Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw. Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko. Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne. Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem…


Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej – w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami. Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów… Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach. Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.


autor: Thilo Reffert


reżyseria: Laura Sonik


przekład: Lila Mrowińska-Lissewska


scenografia: Katarzyna Bublewicz


muzyka: Miłosz Markiewiczkul_kul964286052ruch sceniczny: Magdalena Widłak


obsada: Ewa Mrówczyńska, Kamil Dobrowolski


Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS za pośrednictwem MERLIN VERLAG, Gifkendorf Niemcy - właściciel praw.


Scena Kacperek


czas trwania: 60 min


Bilety dostępne na www.teatrmaska.pl lub w kasie teatru


Fot. Tadeusz Poźniak

Zobacz również: