Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

Brave Kids w Rzeszowie

Dodano: 02.07.19 10:26


kul97167845

Pokaz talentów na scenie na Rynku z udziałem ponad 50 artystów z Indii, Hong Kongu, Ukrainy i Polski zakończył w sobotę drugą edycję Brave Kids w Rzeszowie. – Zakorzeniliśmy się w tym mieście – mówi Justyna Warecka, koordynatorka projektu w Rzeszowie.

Jedna scena i ponad 50 młodych artystów z różnych stron świata. Tak wyglądał sobotni (29 czerwca) Finał Brave Kids, który zakończył wizytę uczestników projektu w Rzeszowie. Na Rynku swoje talenty prezentowały: grupa hinduskich tancerek Nanhi Dunya, aktorzy z Hong Kongu, szóstka performerów ze wschodniej Ukrainy oraz dzieci z rodzin goszczących Brave Kids i uczniowie Szkoły Early Stage z Rzeszowa. – To był wspaniały i niezwykle barwny show. Publiczność była zachwycona, a dzieci dumne ze swojego występu – podkreśla Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids z Rzeszowa.


Sobotni Finał był zwieńczeniem drugiej edycji Brave Kids. Uczestnicy projektu przyjechali do Rzeszowa 15 czerwca i przez dwa tygodnie gościli w domach rzeszowian. U rodzin mieszkali również wolontariusze z Hong Kongu i Indii, którzy do Rzeszowa przyjechali na własny koszt.


– Widać coraz większe zainteresowanie projektem. Do drugiej edycji zgłosiły się te rodziny, które gościły Brave Kids w zeszłym roku, ale też i zupełnie nowi ludzie mocno zaciekawieni projektem – mówi Justyna Warecka i dodaje, że dla rzeszowian Brave Kids do jedna wielka międzykulturowa podróż.


Podczas pobytu Brave Kids w Rzeszowie uczestnicy kilkukrotnie prezentowali swoje artystyczne talenty przed mieszkańcami. 18 czerwca wystąpili w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina, 23 czerwca pojawili się na scenie Festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury i wreszcie 29 czerwca zaprezentowali swój finałowy spektakl na rzeszowskim Rynku. - Zakorzeniliśmy się w Rzeszowie. Dosłownie i w przenośni. Dzieci posadziły na Bulwarach nad Wisłokiem drzewa, które teraz będą rosły, tak samo jak projekt. Chcemy wzmacniać naszą obecność podczas kolejnych rzeszowskim edycji Brave Kids – podsumowuje Justyna Warecka.kul_kul971678452Dodajmy, że ostatnią szansą na spotkanie z uczestnikami Brave Kids z Rzeszowa będą mieli widzowie we Wrocławiu. 9 lipca na deskach Teatru Polskiego w Wielkim Finale Brave Kids zobaczymy 150 uczestników jubileuszowej edycji projektu, w tym również bliskich rzeszowianom artystów z Indii, Hong Kongu oraz Ukrainy. Bilety na Wielki Finał kosztują od 10 złotych. Można je zakupić poprzez stronę eventim.pl.


Brave Kids to wrocławski projekt o globalnym zasięgu z 10-letnią tradycją. Tegoroczna edycja, poza Rzeszowem, odbywa się we Wrocławiu, Gdańsku, Lesznie, Wałbrzychu i Radziejowicach. Łącznie do Polski przyjechało 150 młodych artystów z różnych zakątków globu. Finałem wizyty odważnych dzieci w Polsce będą dwa wyjątkowe spektakle. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z Wrocławia. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.


Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids


fot. Mateusz Bral

Zobacz również: