Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

„ANIELI W NIEBIE ŚPIEWAJĄ”

Dodano: 14.01.16 19:30


kul99320982

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zapraszają na koncert kolęd pt. „ANIELI W NIEBIE ŚPIEWAJĄ” w wykonaniu najmłodszych artystów oraz Dziecięcych Grup Artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Widowisko świąteczne odbędzie się dnia 23 stycznia 2016 roku (sobota) o godzinie 18.00, w Teatrze „Maska” przy ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie. Młodym wykonawcom towarzyszyć będzie zespół Manitou. Dzieci zaśpiewają popularne kolędy i pastorałki w aranżacjach wokalnych Anny Czenczek i instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza.


Wejście na koncert będzie możliwe tylko z zaproszeniami. Można je odebrać w godzinach 16.00-19.00 w siedzibie Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP przy ul. Jagiellońskiej 6 w Rzeszowie.


Koncert kolęd w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej już od 15 lat gości na deskach Teatru „Maska” i wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko świąteczne każdego roku ma inną formę – w tegorocznej edycji wykonawcami będą najmłodsze dzieci uczące się śpiewu, choreografii oraz interpretacji tekstu w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych m.in. Alicja Rega – zwyciężczyni programu telewizyjnego TVN „Mali Giganci” oraz Anna Dąbrowska - zwyciężczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.


Sala teatralna, co roku wypełniona po brzegi, najlepiej świadczy o tym, że koncerty świąteczne cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa.


Inicjatorem przedsięwzięcia od 2000 roku jest Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Pomysłodawczyni i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, a od 2010 roku również Marek Strączek – Dowódca Płd. - Wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.


Patronat honorowy nad widowiskiem świątecznym objęli: Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej – ks. bp Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.


Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, „Nowiny”, Nowiny 24, Katolickie Radio Rzeszów „Via”, „Nasz Dom Rzeszów”, „Extra Podkarpacie”, Mój Rzeszów, Młodzi Rzeszów, Rzeszów News.


Współpraca: Teatr „Maska” w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rzeszowie.


Scenariusz - Anna Czenczek


Opieka artystyczna, przygotowanie wokalne - Anna Czenczek


Ruch sceniczny - Jadwiga Basista-Janda, Karolina Majdan


Aranżacje instrumentalne - Andrzej Paśkiewicz


Kierownictwo artystyczne -Anna Czenczek


Scenografia - Krystyna Czeluśniak


Ostatnio młodzi artyści Centrum Sztuki Wokalnej pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek wyśpiewali Grand Prix i 8 najwyższych nagród w V Międzynarodowym Festiwalu Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze”, Grand Prix i I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, Grand Prix i 7 najwyższych nagród w XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie, II miejsce w Młodzieżowych Konfrontacjach Muzycznych w Strzyżowie oraz I miejsce i wyróżnienie w XXI Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” w Jaśle.


Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000 roku pod dyrekcją Anny Czenczek. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując pod okiem profesjonalistów nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, w których zdobywali główne nagrody (ponad 750 od 2000 roku).


awns2Brali udział w 30 ogólnopolskich programach telewizyjnych takich jak: „Twoja droga do gwiazd", „Droga do gwiazd", „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „Przebojowe dzieci", „Fabryka gwiazd", „Imiennik Dwójki”, „Nowa generacja" „X factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Kawa czy herbata”, „Mali Giganci”, „ TVP Kultura”.


Przygotowują liczne koncerty okolicznościowe i spektakle wokalno-taneczne, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Rzeszowa, m.in. „Kolędowanie – polski zwyczaj" (premiera 2002, 2003, 2004, 2005), „Co nam zostało z tamtych lat" (premiera 2004), musical „Źli ludzie" (premiera 2005), „Kolęda płynie z wysokości" (premiera 2006), „Nie ma jak pompa" (premiera 2006), „Niech kolęda serca budzi" (premiera 2007), „Moda i miłość" (premiera 2007), „Gwiazdo świeć, kolędo leć" (premiera 2008), "LO.BO.GA Chłopaki” (premiera 2008), „Raduj się świecie” (premiera 2009), „Let's Twist Again" (premiera 2009), „Zadumany cały świat" (premiera 2010), „O miłości i nie tylko" (premiera 2010), z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka „Gdy tak w kołysce..." (premiera 2011), „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" (premiera 2011), „Kolędowanie - polski zwyczaj" część 2 (premiera 2012), „Kaziu zakochaj się" (premiera 2012), Niech kolęda serca budzi” (premiera 2013) „Prawy do lewego” (premiera 2013), musical „Dziewczynka z zapałkami” (premiera 2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (premiera 2014), z towarzyszeniem zespołu Manitou, , „Siebie dam po ślubie” (premiera 2014), z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Andrzeja Paśkiewicza.


„Volare Cantare” to najnowszy spektakl wokalno-taneczny w reżyserii Anny Czenczek z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Jarka Babuli (premiera odbyła się 5 czerwca 2015 roku na rzeszowskim Rynku podczas otwarcia XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival 2015).


Centrum Sztuki Wokalnej współpracuje z instytucjami kultury i z organizacjami zza granicy, z kraju oraz z Rzeszowa, m.in. ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” im. płk. Leopolda Lisa - Kuli w Rzeszowie i Podkarpackim Związkiem Piłsudczyków, przy którym CSW zaczęło swoją działalność w 2000 roku. W wyniku tej współpracy powstaje wiele wspólnych projektów, imprez i koncertów patriotycznych m.in. „Jak długo w sercach naszych” (2006), „Maszerują strzelcy, maszerują” (2011).


Uczniowie CSW biorą udział w nagraniach płyt m.in. „LO.BO.GA CHŁOPAKI” (2009), „Maszerują Strzelcy Maszerują" (2011) z pieśniami legionowymi i żołnierskimi, „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami" (2012) z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi, „Bóg się rodzi w człowieku” z podkarpackimi kolędami i pastorałkami. W grudniu 2014 roku została wydana płyta z kolędami pt. ”Zadumany cały świat ” z towarzyszeniem zespołu Manitou. (Prezentowanych jest na niej 16 utworów - tradycyjnych, patriotycznych oraz autorskich - w nowoczesnych aranżacjach. Rytmiczne i pełne melodii, ale jednocześnie bez nadmiernej interpretacji, umożliwiają śpiewanie do płyty wszystkim zebranym przy wigilijnym stole).


Patronat honorowy nad płytami objęli:


Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty.


Inicjatorem przedsięwzięć była: Anna Czenczek.


Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych, telewizyjnych, a także biorą udział w nagraniach do teledysków np. do patriotycznej pieśni pt. „Pąki białych róż”, zrealizowanym wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym „Erika”. Ponadto mają okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez znakomitych fachowców w dziedzinie wokalistyki i emisji głosu, m.in. przez prof. Jadwigę Gałęską – Tritt, Lorę Szafran, Elżbietę Zapendowską.


Absolwenci Centrum Sztuki Wokalnej studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą. Śpiewają w musicalach, spektaklach teatralnych i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady (m.in. „Kwiaty we włosach” – produkcja TVN, „High School Musical” – Teatr Muzyczny w Gliwicach, „Ania z Zielonego Wzgórza” – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Mała Księżniczka” – Teatr „Maska” w Rzeszowie).


awns3Centrum Sztuki Wokalnej może poszczycić się licznymi osiągnięciami i sukcesami wokalnymi w ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, a także nagrodami w telewizyjnych konkursach piosenki.


W 2009 roku Trio Centrum Sztuki Wokalnej Mocha zdobyło I wyróżnienie (pierwsze miejsce) w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty" w Opolu, a Sara Chmiel została solistką zespołu ŁZY. W kwietniu 2012 roku grupa wokalna CSW Che Donne znalazła się w finale programu TVN - „X Factor”. Najmłodsi Artyści CSW wystąpili przed Pierwsza Damą Anną Komorowską podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nie zabrakło też rzeszowskiego akcentu na płycie Majki Jeżowskiej pt. „Czarodziej Uśmiechu", gdzie 9 letnia Alicja Rega zaśpiewała w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. W kwietniu 2015 roku Alicja Rega wygrała program TVN „ Mali Giganci”.


Centrum Sztuki Wokalnej jest współorganizatorem i organizatorem wielu imprez, które na stałe wpisały się w kulturalny pejzaż Podkarpacia. Największą z nich jest Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który Centrum Sztuki Wokalnej od 2005 roku współorganizuje wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa.


Zobacz również: