Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

KULTURA

ADAMED SmartUP Academy

Dodano: 24.05.17 14:28


kul99779475

Już 10 i 11 czerwca w ramach ADAMED SmartUP Academy odbędzie się weekendowy warsztat naukowy dla młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w Rzeszowie. Tematyką zajęć będzie biochemia, a uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzać skomplikowane eksperymenty, wspólnie rozwiązywać naukowe zagadki, a także poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Warsztaty w Rzeszowie, organizowane w ramach ADAMED SmartUP Academy, przeznaczone są dla młodych naukowców w wieku 15-19 lat pasjonujących się biochemią. W trakcie zajęć dowiedzą się między innymi czym zajmują się biotechnolodzy, czym jest komórka oraz GMO. Ponadto zagłębią wiedzę z zakresu biologii molekularnej, farmakologii oraz odkryją czy da się wyeliminować infekcje za pomocą szczepionek i antybiotyków. Wykłady merytoryczne uzupełnione będą licznymi ćwiczeniami praktycznymi.


ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe spotkania entuzjastów nauki – i mówię tu zarówno o wykładowcach, jak i uczniach. Z radością obserwujemy co roku, jak wielu młodych ludzi coraz chętniej angażuje się w dodatkowe zajęcia i rozwija swoje pasje oraz zainteresowania. ADAMED SmartUP Academy to miejsce właśnie dla nich – mówi Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.


W profesjonalnych, laboratoryjnych warunkach młodzież odkrywać będzie tajniki medycyny, fizyki, chemii i biochemii. Wiedzy teoretycznej towarzyszyć będą praktyczne zajęcia doświadczalne prowadzone przez ekspertów ADAMED SmartUP. To już trzecia edycja weekendowych warsztatów ADAMED SmartUP Academy. W dwóch poprzednich udział wzięło 420 uczniów.


Zajęcia w Rzeszowie to już ostatnie warsztaty weekendowe w ramach ADAMED SmartUP Academy. Nadal jednak można zapisywać się na jednodniowe wykłady popularnonaukowe o tematyce biotechnologicznej w Warszawie:


•„Zbadaj swój DNA”, 26 maja


•„Superstruktury”, 9 czerwca


•„Synergia”, 21 czerwca


Do tej pory warsztaty odbyły się w takich miastach jak Łódź, Warszawa, Olsztyn, Elbląg oraz Białystok. Dla osób, które chcą wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy na stronie http://academy.adamedsmartup.pl udostępniony został formularz aplikacyjny. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w zajęciach.


Informacje na temat kolejnych edycji ADAMED SmartUP Academy będą publikowane na stronie http://academy.adamedsmartup.pl. To już 3. edycja tego cyklu – zdjęcia z poprzednich można oglądać na fanpage’u ADAMED SmartUP.kul_kul997794752

Zobacz również: