Media Rzeszów

Odwiedziło nas:

praca forum fejs program

PODRÓŻE

Niebieskie Wyzwanie Pawła Pabiana z Krasnego

Dodano: 06.07.16 17:17


pod60438736

W dniach 8-15 lipca br. mieszkaniec Gminy Krasne, Pan Paweł Pabian, podejmie oficjalną próbę najszybszego pokonania Niebieskiego Szlaku Karpackiego biegnącego z Grybowa w woj. małopolskim do Rzeszowa. Dystans 450 km chce pokonać w 150 godzin (ok. 6 dni) w pojedynkę w samotności i bez pomocy z zewnątrz! Wyprawa zakończona sukcesem przejdzie do historii jako PIERWSZA tego typu na Niebieskim Szlaku Karpackim. Przygotowania do niej można śledzić na www.facebook.com/niebieskiewyzwanie.

Start zaplanowany jest w Grybowie, o świcie 8 lipca. Bieg po Niebieskim Szlaku Karpackim zakończy w Rzeszowie, a konkretnie w Białej będącej dzielnicą miasta. Meta zaś znajdować się będzie w jego rodzinnej miejscowości Krasne, k. Rzeszowa. Data zakończenia biegu przypada między 13, a 15 lipca br.


Celem wyprawy, której nazwa brzmi „NIEBIESKIE WYZWANIE”, jest zwrócenie uwagi na Niebieski Szlak Karpacki. Większość ultramaratończyków bierze sobie za cel najdłuższy w Polsce Główny Szlak Beskidzki, oznaczony kolorem czerwonym. Najwięksi biegacze mierzą się z sobą, by odcinek 500 km pokonać w jak najkrótszym czasie. Ideą naszego mieszkańca jest wzbudzenie zainteresowania niezwykle malowniczym Niebieskim Szlakiem Karpackim, który jest tylko 50 km krótszy od Szlaku Beskidzkiego. Swoim wyczynem chce zachęcić wszystkich do uprawiania turystyki pieszej i poznawania piękna Beskidów.


nwpp2PAWEŁ PABIAN jest trenerem umiejętności osobistych, zapalonym miłośnikiem gór i Przewodnikiem Górskim z uprawnieniami na cały teren Beskidów, poczynając od Beskidu Śląskiego na Bieszczadach kończąc. Pełni funkcję Prezesa Akademickiego Oddziału PTTK w Rzeszowie, prowadzi także własną firmę szkoleniowo-turystyczną. Na Jego koncie jest najwyższy szczyt Alp Mont Blanc (4810 m.n.p.m.) oraz położony w Kirgistanie Pik Lenina o wysokości 7134 m.n.p.m., zaliczany do prestiżowego odznaczenia Śnieżnej Pantery. Biegi ultra też nie są mu obce. Największy wyczyn to 13 miejsce na ponad 700 uczestników w 100 kilometrowym maratonie na orientację po Beskidzie Wyspowym (KIERAT).

Zobacz również: